Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Poszcząc i strajkując, biskupi i wierni odrzucają fałszywy raport dotyczący przemocy w Karnataka

Raport Ministra Sprawiedliwości, Somasekhar oczyszcza z zarzutów dwa radykalne hinduskie ruchy z ataków w 2008 r. na 56 kościołów, mimo faktów, które bezsprzecznie świadczą o ich winie.

Przewodniczący Światowego Zrzeszenia Hinduskich Chrześcijan nazywa raport „stekiem bzdur i kłamstw", mających spowodować zamieszanie i wprowadzenie ludzi w błąd. Zupełnie inny raport został przedłożony gubernatorowi Karnataki przez chrześcijan.

Tysiące chrześcijan w Karnatace wzięło udział w serii marszów protestacyjnych i dniach postu, celem wyrażenia sprzeciwu wobec raportu, który odrzuca zeznania naocznych świadków zdarzeń i inne dowody na antychrześcijańskie pogromy, a oczyszcza hinduistyczne organizacje odpowiedzialne za ataki na kilkadziesiąt kościołów.

Post mający miejsce w kampusie Uniwersytetu św. Marka w Bangalore został zorganizowany przy udziale 18 biskupów, włączając w to arcybiskupa Bangalore Bernarda Morasa. Oprócz postu, marszów i protestów, biskupi i przewodniczący Stowarzyszenia Hinduskich Chrześcijan złożyli swój raport gubernatorowi Karnataki.

Z kolei raport komisji Somasekhara oczyszcza z zarzutów nacjonalistyczne Bajrang Dal, jak też Sangh Parivar.

Chrześcijanie nie mogą zrozumieć, dlaczego ludzie reprezentujący fanatyczne ugrupowania, związani z aktywnym uczestnictwem w pogromach antychrześcijańskich, mogli zostać uniewinnieni?

Przewodniczący Stowarzyszenia Hinduskich Chrześcijan, Sajan K. George w ten sposób komentował raport dla AsiaNews: „stek kłamstw, który ma wprowadzić zamieszanie i dezinformację. 28 ataków w Karnatace w sierpniu i we wrześniu 2008 r. wskazywało na ekstremistyczne grupy hinduistyczne, głównie Bajrang Dal".

Sajan K. George mówi, że raport Somasekhar próbuje usprawiedliwiać nadużycie siły przez policję wobec kobiet i dzieci w kościołach, podczas gdy w rzeczywistości było to po prostu nadużycie i złamanie wszelkich norm. (AsiaNews/PKWP)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW