Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Pogromy trwają

W Indiach nie ustają ataki radykalnych hinduistów na chrześcijan. Przed dwoma dniami zniszczono kościół w stanie Karnataka.

Również w innych indyjskich stanach zaatakowano ostatnio wyznawców Chrystusa. W Madhya Pradeś ekstremiści przerwali ich spotkanie modlitewne, w Andhra Pradeś aresztowano siedmiu chrześcijan, a w Uttar Pradeś pastora protestanckiego pod fałszywym zarzutem wymuszania nawróceń. Według raportu międzywyznaniowej Globalnej Rady Indyjskich Chrześcijan w bieżącym roku doszło już do co najmniej 55 poważnych i setek drobniejszych aktów przemocy wobec wyznawców Chrystusa, głównie w stanach Karnataka i Orisa.

Indyjscy biskupi domagają się prawnej ochrony mniejszości etnicznych i religijnych. Zaproponowana przez rządzącą w Indiach partię Kongresu ustawa, która miała pozwolić władzom federalnym na większą prześladowanych mniejszości, został zablokowana w parlamencie przez opozycję, zwł. przez rządzącą w niektórych stanach prohinduistyczną, nacjonalistyczną Partia Ludowa BJP, ale też przez niektórych koalicjantów. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW