Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Ośmiu chrześcijan aresztowanych za modlitwę w miejscu publicznym

W Andhra Pradesh ośmiu chrześcijan, członków Kościoła zielonoświątkowego (wspólnoty Brethen Assemblies Church) zostało aresztowanych za modlitwę na ulicę.

Aktywiści nacjonalistycznego, faszystowskiego ruchu hinduistycznego Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS), oskarżyli ich o prozelityzm.

Policja aresztowała chrześcijan.

Wydarzenie miało miejsce 23 września br. Około stu fanatyków z RSS otoczyło modlących się chrześcijan i po wzniesieniu okrzyków, że są poddawani próbie przymusowego nawracania, chcieli dokonać linczu na modlących się ludziach.

Interweniowała policja. Chrześcijanie zostali aresztowani. Tymczasem nacjonaliści otoczyli posterunek policji, gdzie zostali umieszczeni chrześcijańscy "przestępcy" i domagali się dla nich więzienia.

„Modlący się chrześcijanie nie zrobili niczego, co byłoby niezgodne z prawem", powiedział Sajan K. George, prezydent Global Council of Indian Christians (GCIC), "natomiast to system państwowy jest skorumpowany".

Prezydent GCIC nawiązał również do świeżo opublikowanego raportu na temat o wolności religijnej na świecie autorstwa amerykańskiego Departamentu Stanu.

Dokument ukazuje, zdaniem Sajana K. George'a schizofrenię indyjskiego prawa. Z jednej strony prawo centralne Indii mówi o pełnej wolności religijnej w kraju, z drugiej strony poszczególne stany tworzą swoje własne prawa, np. prawo antynawróceniowe, które nie mają nic wspólnego z wolnością religijną ani z konstytucją indyjską.

Dziś w Orisie odbyła się manifestacja przeciwko pogromom chrześcijan, upamiętniająca ofiary ataków w sierpniu 2008 r.

Demonstrację zorganizował GCIC w mieście Nandagiri (stan Orisa), gdzie żyje aktualnie 54 katolickich i 17 protestanckich rodzin. Miejsce to było świadkiem antychrześcijańskich pogromów w sierpniu 2008 r. (AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW