Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: nieznani sprawcy podpalili żłobek w katolickim kościele

Zarówno zeszłoroczne incydenty przymusowych nawróceń na Hinduizm, jak również pożar Szopki Bożonarodzeniowej zwiastują ciężkie czasy dla chrześcijańskiej mniejszości.

Rok 2015 dla chrześcijan w Indiach rozpoczął się w czarnych barwach. 3 stycznia w godzinnach rannych wybuchł pożar w katolickiej świątyni w New Delhi, który zniszczył szopkę. Policja przeprowadziła śledztwo i orzekła, że spięcie elektryczne wywołało pożar. Sprawa została zamknięta. Jednakże ksiądz Cyril Patrick, proboszcz parafii, który był pierwszy na miejscu zdarzenia, twierdzi, że ktoś celowo podłożył ogień, aby uszkodzić kościół. „Nie chcę nikogo obwiniać w szczególność, ale nagranie z monitoringu w kościele przedstawia, że ktoś leje coś z góry na Szopkę Bożonarodzeniową”- powiedział ksiądz Patrick w wywiadzie dla agencji informacyjnej AsiaNews.it.

W rozmowie z AsiaNews.it pan Sajan George, przewodniczący organizacji the Global Council of Indian Christians, GCIC (Globalna Rada Chrześcijan w Indiach, GRCI) powiedział, że to co się stało jest „poważnym naruszeniem świeckich założeń Konstytucji w Indiach. Zarówno zeszłoroczne incydenty przymusowych nawróceń na Hinduizm, jak również pożar Szopki Bożonarodzeniowej zwiastują ciężkie czasy dla chrześcijańskiej mniejszośći, która pada ofiarą wprowadzonego prawa przez partię Janata Bharatiya Party, BJP, które zakazuje nawróceń na inną religię niż Hinduizm”.

BJP to hinduska ultranacjonalistyczna partia, która sprawuje rządy w Indiach. Partia jest ściśle powiązana z Sangh Parivar, radykalnymi grupami hinduskich ekstremistów, które są odpowiedzialne za akty przemocy przeciwko mniejszościom wyznaniowym w tym kraju.

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol. moje: mgr Marcin Rak

Źródło: AsiaNews.it

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW