Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Minibus dla seminarium w Andhra Pradesh

Przełożony prowincji, ojciec Prabhakar Vangala napisał w liście do PKWP podziękowania wszystkim ofiarodawcom za ich „wspaniałą i hojną pomoc”, która pozwoliła misjonarzom na zakup minibusa dla seminarium.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy Wiary przebywa w Indiach od 1989 roku. Główne seminarium należące do wyżej wymienionej Kongregacji znajduje się w Nadipalli, w diecezji Eluru w stanie Andhra Pradesh. Przełożony prowincji, ojciec Prabhakar Vangala napisał w liście do międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej Pomoc Kościołowi w Potrzebie podziękowania wszystkim ofiarodawcom za ich „wspaniałą i hojną pomoc”, która pozwoliła misjonarzom na zakup minibusa dla seminarium. Ojciec prowincjał dodał, że ten pojazd już pobłogosławił on sam i biskup diecezji Eluru.

W przeszłości seminarzyści musieli rowerami przejechać 10 km każdego dnia, żeby dostać się do seminarium na nauki. Na tej drodze doszło do wielu poważnych wypadków, w których brały udział samochody ciężarowe. Na szczęście, dzięki Bogu, żaden z seminarzystów nie zginął w tych wypadkach. Ponad to, zakup tego minibusa był bardzo potrzebny do pracy, ponieważ specjalnym charyzmatem Zgromadzenia Księży Misjonarzy Wiary jest posługa najbiedniejszym i praca duszpasterska w najdalszych placówkach. Seminarzyści broją udział w tej posłudze podczas studiów i pomagają w pracy w różnych parafiach. Tak naprawdę wielu z tych przyszłych kapłanów, którzy nie mają rodziców, lub pochodzą z dalekich stron i tym samym nie mogą pojechać do swoich rodzin z okazji różnych świąt wykorzystują czas świąteczny na odwiedzanie i rozmowy z młodymi ludźmi w parafiach na temat powołania do kapłaństwa. Takie rozmowy zachęcają młodych ludzi do zastanowienia się nad życiem, a niektórzy z nich słyszą wołanie Boga, przez które pragnął Jemu służyć w kapłaństwie.

Minibus okazał się ogromną pomocą, dzięki której seminarium zwiększyło swoją działalność misyjną. Co więcej, ten pojazd pomaga 10 świeckim katechetom i 15 wolontariuszom w pomocy duszpasterskiej. Z całego serca dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW