Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Hinduscy ekstremiści wzywają do powstrzymania nawróceń na chrześcijaństwo i islam

Wyznawcy hinduizmu nie powinni się nawracać na chrześcijaństwo lub islam, a mniejszości wyznaniowe powinny przejść na Hinduizm.

„Wyznawcy hinduizmu nie powinni się nawracać na chrześcijaństwo lub islam, a mniejszości wyznaniowe powinny przejść na Hinduizm”- powiedzieli przedstawiciele The Rashtriya Swayamsevek Sangh, RSS, radykalnej, paramilitarnej hinduskiej grupy podczas obchodów 50 rocznicy powstania the Vishwa Hindu Parishad, VHP, innej ekstremistycznej organizacji.

W wywiadzie dla agencji informacyjnej AsiaNews.it. Sajan George, przewodniczący The Global Council of Indian Christians, (Globalnej Rady Chrześcijan w Indiach, GRCI), powiedział, że takie oświadczenia są nielegalne, ponieważ wolność wyznania gwarantuje konstytucja Indii.

Aktywiści, przywódcy i zwolennicy VHP spotkali się we wtorek 11 i 12 listopada w Tukur, stan Karnataka, aby uczcić rocznicę powstania organizacji ekstremistycznej. „Musimy z powrotem nawrócić na hinduizm wyznawców innych religii, takich jak chrześcijan i muzułmanów. Działacze z zagranicy starają się zniszczyć jedność Indii przez nawrócenia i inne formy działalności”- powiedział przewodniczący RSS Mohan Bhagwat. Grupy hinduskich ekstremistów takie jak RSS i VHP, które są gałęziami Sangh Parivar, prześladują mniejszości wyznaniowe nawet przez stosowanie przemocy. Chrześcijaństwo jest oskarżane o to, że jest „obcą” religią, która „kupuje” konwertytów za pomocą pieniędzy lub przez działalność charytatywną.

„Apeluję do The National Commission for Minorities (Narodowej Komisji ds. Mniejszości) i do The National Human Rights Commission, (Narodowej Komisji ds. Praw Człowieka) o ochronę chrześcijańskiej społeczności w Karnataka na podstawie prawa, które gwarantuje im konstytucja Indii. To, co robią hinduscy ekstremiści jest nie nielegalne. Ich oświadczenia odzwierciedlają jasne i głęboko zakorzenione uprzedzenia wobec mniejszości wyznaniowych. Te antagonizmy mogą tylko wzniecać podejrzenie i brak zaufania wśród społeczności”-powiedział Sajan George w wywiadzie dla agencji informacyjnej AsiaNews.it.

AsiaNews

Tł. z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW