Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Dwóch radykalnych hinduistów aresztowanych za zamordowanie pastora w Orisie

Zmasakrowane ciało pastora Saula Pradhan zostało znalezione w ubiegłym tygodniu w stawie.

Policja w Orisie aresztowała dwóch hinduistów podejrzewanych o to morderstwo w dystrykcie Kandhamal. To obszar stałych antychrześcijańskich prześladowań. Aresztowani, Marda Pradhan oraz Baiju Mallick są członkami radykalnej grupy hinduistycznej. Ci dwaj ludzie byli widziani jako ostatni z pastorem Saulem. Ksiądz katolicki, Probodha Kumar Pradhan, kapłan z kościoła w Rikia potwierdził AsiaNews, że ciało pastora zostało znalezione 11 stycznia w stawie w miejscowości Pakal.

Według rodziny pastora, Saul Pradhan pracował w Nahadsoru, nieopodal tej wioski. 9 stycznia nie wrócił do domu. Żona i inni członkowie rodziny rozpoczęli poszukiwania, świadkowie wskazali dwóch mężczyzn, którzy towarzyszyli pastorowi w drodze powrotnej do domu. Rodzina zgłosiła sprawę na policję. Kilka dni później odnaleziono ciało pastora. Ksiądz Augustine Singh, który także przemierza ten obszar, powiedział AsiaNews, że pastor Pradhan był bardzo uprzejmym człowiekiem, jednak odważnie broniącym wiary w Chrystusa.

Kiku Parichha Sagar, działacz na rzecz praw człowieka działający na tym terenie powiedział: „Mieliśmy nadzieję, że prześladowania chrześcijan się już skończyły. Jednak one wciąż trwają". Parichha zaapelował do władz, aby gruntownie i uczciwie prowadziły to śledztwo.

Także ks. Bijay Kumar Pradhan, wikariusz generalny diecezji Cuttack-Bhubaneswar wyraził życzenie, aby władze stanowczo działały przeciwko zabójcom i ich sponsorom, pastora Saula Pradhana. (AsiaNews/PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW