Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Chrześcijanka została zgwałcona, a następnie zamordowana

Chrześcijańska dziewczyna została zgwałcona, a następnie zamordowana w Kandhamal.

Podejrzanymi są radykalni hinduiści The Global Council of Indian Christians zaapelowało do premiera stanu Orisa w związku z falą terroru, która dotyka chrześcijańską wspólnotę (porwania, gwałty i seria morderstw). GCIC naciska na władze, aby zaczęły interweniować w związku z nieustającymi atakami na chrześcijan.

12 maja w dystrykcie Kandhamal, 17-letnia chrześcijanka, Banita Pradhan została zgwałcona i zamordowana. Zamordowana chrześcijanka była uczennicą w szkole w Phulbhani. Została zabita niedaleko G Udayagiri (Kandhamal). Jej zmasakrowane ciało znalazła policja nad jeziorem Dhangadarna Hil. Zniknęła w drodze ze szkoły do domu cztery dni wcześniej. Ojciec dziewczyny, Sitrian Pradhan, poinformował The Global Council of Indian Christians, że najprawdopodobniej, jego córka została zamordowana przez hinduistów.

Śledczy prowadzący sprawę, nie podają szczegółów śledztwa. Na tym obszarze od dawna dochodzi do serii mordów na chrześcijanach. W ostatnim czasie został zamordowany inny chrześcijanin, Saul Pradhan. (AsiaNews/PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW