Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Chrześcijanin zginął za to, że nie chciał wyrzec się wiary.

W indyjskim stanie Jharkhand chrześcijanin został zabity za to, że nie chciał się wyrzec wiary w Jezusa Chrystusa. Hinduscy ekstremiści związali go i wrzucili do zimnej sadzawki.

Do tego incydentu doszło w wiosce Kubuaa, na obszarze Palamu, gdzie mieszkał Bartu Urawn, 50 letni chrześcijanin, ze swoją żoną i synem Beneswar'em.
Syn zamordowanego chrześcijanina potępił przemoc ze strony hinduskich ekstremistów wymierzoną w chrześcijan w Indiach. Chrześcijanin wskazał fakt, że konstytucja kraju gwarantuje wolność wyznania, ale w rzeczywistości to stwierdzenie pozostaje jedynie na papierze.
10 lat temu pan Bartu, jego rodzina i dziewięć innych rodzin w wiosce Kubuaa przyjęło chrzest. Jednak potem hinduscy fanatycy zaczęli zmuszać siedem z tych rodzin do powrotu do Hinduizmu. Pozostali mieszkańcy wioski, w której mieszkał zamordowany chrześcijanin, czczą Sarna, święty zagajnik drzew Sai, którego mitologiczne korzenie występują w Hinduizmie, Buddyzmie i Dżinizmie.
Pan Beneswar powiedział, że hinduscy ekstremiści od dłuższego czasu śledzili całą rodzinę. W lutym bieżącego roku grupa 15 hinduskich fanatyków związała pana Bartu, jego żonę i syna. Następnie wrzucili małżonków do lodowatej sadzawki, a ich syna zmusili do tego, aby patrzył na ich agonię. „Co chwilę mieszkańcy wioski pytali się mojego ojca, czy jest gotów na to, aby wyrzec się wiary w Jezusa Chrystusa. Jednak on za każdym razem tak im odpowiadał: 'Nigdy nie wyprę się Jezusa Chrystusa... Nadal będę w Niego wierzył aż do ostatniego tchnienia'” - powiedział syn zamordowanego chrześcijanina w wywiadzie dla AsiaNews.it. Pan Beneswar dodał, że hinduscy ekstremiści zmusili jego ojca do zjedzenia pożywienia przeznaczonego na ofiary dla hinduskich bogów i wypicia jakieś substancji. On sam był zmuszany do picia zanieczyszczonej wody. Pan Beneswar i jego matka przeżyli atak, jednak pan Bartu zginął jako męczennik za wiarę.
Indie znajdują się na 15. miejscu na liście krajów, gdzie chrześcijanie są prześladowani. Wyznawcy Hinduizmu w tym kraju stanowią 79,8% z 1,2 miliarda mieszkańców. Natomiast chrześcijanie w Indiach stanowią tylko niecałe 2,3% (około 27,8 miliona ludzi). Większość wyznawców Chrystusa w tym kraju to ludzie należący do kasty Dalitów (nietykalnych) i ludności tubylczej.
Najnowszy raport Amerykańskiej Komisji ds. Wolności Religijnej wykazał, że Indie nie spełniają międzynarodowych standardów w kwestii wolności, co prowadzi do dyskryminacji i prześladowań mniejszości wyznaniowych w tym kraju. Chociaż konstytucja Indii gwarantuje różnorodność religijną i wolność wyznania to mniejszości wyznaniowe, szczególnie chrześcijanie, są często ofiarami przemocy, naruszeń i różnych form zastraszenia.
W 2016 roku w Indiach co najmniej 10 chrześcijan zamordowano, a ponad 500 padło ofiarą ataków z powodu wyznawanej wiary. Według Forum Katolików w Mumbaju hinduscy ekstremiści atakują chrześcijan pod pretekstem „nawracania” ludzi na chrześcijaństwo.
Tłumaczenie: Marcin Rak
Źródło: http://www.asianews.it/news-en/Jharkhand,-a-Christian-dies-a-martyr%E2%80%99s-death-for-refusing-to-recant-and-return-to-tree-religion-39936.html


Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW