Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: Chrześcijanie do rządu: „Nie jesteśmy terrorystami”

Chrześcijanie w indyjskim stanie Madhya Pradesh wysłali list do rządu, w którym przypominają, że „nie są terrorystami i nie biorą udziału w przestępstwach i aspołecznych działalnościach".

Według agencji informacyjnej Fides.org. list do rządu wysłano po tym, jak miejscowa policja w wyżej wymienionym stanie nie pozwoliła na zebranie chrześcijan w mieście Jobat, na obszarze Alirajpur. Spotkanie wyznaczono na 1 października, a jego organizatorem była fundacja „Moksha Foundation" z siedzibą w Jhabua we współpracy z chrześcijańskim forum pod nazwą „All India United Christian Front" (Zjednoczony Front Wszystkich Chrześcijan w Indiach). Chrześcijanie nie otrzymali pozwolenia na zebranie z powodu kontrowersyjnego małżeństwa pomiędzy młodym chrześcijaninem a kobietą, która wyznaje hinduizm. Ten ślub spowodował napięcia na tle religijnym na tym obszarze.

Policja poprosiła przewodniczącego Moksha Foundation o szczegółowe i osobiste informacje, dotyczące działalności fundacji, źródeł jej dochodów i członków. „W normalnych przypadkach policja podejmuje takie działania tylko pod presją organizacji radykalnych nacjonalistów hinduskich. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego przeprowadza się takie kontrole i dlaczego nie udzielono nam pozwolenia?"- powiedział w wywiadzie dla Fides.org ksiądz P.J. Johny, rzecznik prasowy konferencji biskupów z Madhya Pradesh. Chrześcijanie będą się starać o ponowne zorganizowanie spotkania tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Fides

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW