Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: 40 hinduskich radykałów zaatakowało chrześcijańską społeczność

Domagamy się natychmiastowego aresztowania hinduskich radykałów, którzy ponoszą odpowiedzialność za brutalny i nieuzasadniony atak na 12 niewinnych chrześcijan

„Domagamy się natychmiastowego aresztowania hinduskich radykałów, którzy ponoszą odpowiedzialność za brutalny i nieuzasadniony atak na 12 niewinnych chrześcijan”- Jest to żądanie pana Sajan George, przewodniczącego the Global Council of Indian Christian, GCIC (Globalna Rada Chrześcijan w Indiach, GRCI,) pod adresem władz stanowych w następstwie kolejnego ataku pod adresem chrześcijan, z powodu fałszywych oskarżeń o przymusowe nawrócenia.

Do ataku doszło w wiosce Madota, na obszarze Bastar, gdzie liczne incydenty prześladowania chrześcijan miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy. 26 października niewielka grupa chrześcijan umówiła się na spotkanie z władzami miejscowej administracji. Wspólnie mieli rozpatrzyć apelację do Sądu Najwyższego, którą złożyły chrześcijańskie wspólnoty w Bilaspur przeciwko zakazowi wstępu misjonarzy chrześcijańskich do wiosek. Ten zakaz wszedł w życie w niektórych wioskach na tym obszarze.

Przedstawiciele władz i komendant policji nie przyszli na spotkanie. Zamiast nich pojawiło się około 40 bojówkarzy z The Bajrang Dal (młodocianego skrzydła hinduskich radykałów z grupy the Sangh Parivar). Bojówkarze zaatakowali obecnych chrześcijan przy pomocy kijów i noży, oskarżając wyznawców Chrystusa o praktykę przymusowych nawróceń na chrześcijaństwo.

„Pomimo swojej nazwy Akt Swobody Wyznania (The Chhattisgarh Freedom of Religion Act) z 1968 roku jest tak naprawdę aktem prawnym, który zakazuje nawrócenia na inną religię z wyjątkiem Hinduismu. To prawo jest wielokrotnie wykorzystywane przez grupy hinduskich fanatyków, w celu aresztowania i wtrącenia do więzienia chrześcijan na podstawie domniemanych oskarżeń”- powiedział Sajan George w wywiadzie dla AsiaNews.it.

Asia News

Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW