Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indie: 17 letnia nowicjuszka zbiorowo zgwałcona

Kościół w Indiach cierpi „z głębokim smutkiem i cierpieniem" z powodu zbiorowego gwałtu 17 letniej nowicjuszki w Bangalore. Dwa dni temu, 15 lipca, nowicjuszka należąca do Zgromadzenia Sióstr Bożego Narodzenia padła ofiarą napaści seksualnej przez 3 mężczyzn.

Jego ekscelencja Bernard Moras, arcybiskup Bangalore, zgłosił ten brutalny atak agencji informacyjnej AsiaNews.com. W wywiadzie arcybiskup powiedział, że: „Ten barbarzyński i nieludzki akt na tej dziewczynie w pokojach klasztoru zasługuje na potępienie w najmocniejszym znaczeniu tego słowa. Ten akt przemocy miał wpływ na nas wszystkich". Nieprzytomna nowicjuszka trafiła do szpitala im. św. Jana.

Do napaści doszło krótko po przerwie obiadowej. Ofiara przebywała sama w swoim pokoju na parterze w klasztorze w Hennur. W pewnym momencie ktoś zadzwonił dzwonkiem do drzwi. Kiedy nowicjuszka otworzyła drzwi trzech mężczyzn oblało niedoszłą ofiarę jakąś chemiczną substancją i przyszła zakonnica straciła przytomność. Oprawcy wyciągnęli ją na zewnątrz, zgwałcili i uciekli pozostawiając nowicjuszkę nieprzytomną. Wszystko wydarzyło się w czasie około 10 minut. Wczoraj ofiara zgłosiła popełnienie przestępstwa na policji, która rozpoczęła śledztwo na podstawie 376 paragrafu Kodeksu Karnego w Indiach, który za gwałt przewiduje karę od 7 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

„To przestępstwo jest okrutne w podwójnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze to krzywda dla kobiety, a ponieważ ta dziewczyna miała pragnienie poświęcenia swego życia Bogu została skrzywdzona w najbardziej brutalny sposób. Przez ostatnią noc modliłem się za tą młodą nowicjuszkę, jej zakon, rodzinę, za nasz stan i za Indie. W naszych szkołach uczymy moralnych wartości i poszanowania godności kobiet. Ten incydent jest haniebną plamą na godności naszych kobiet, społeczeństwa i narodu. Domagam się sprawiedliwości dla wszystkich ofiar"-powiedział ksiądz biskup w wywiadzie dla AsiaNews.com.

AsiaNews

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW