Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Hongkong: Protest katolików przeciw polityce religijnej komunistów

Katolicy Hongkongu wyszli na ulice w obronie wolności religijnej w Chinach. We wczorajszej manifestacji, która odbyła się przed siedzibą chińskiego rządu centralnego tego specjalnego regionu administracyjnego, wziął udział emerytowany ordynariusz Hongkongu, kard. Joseph Zen Ze-kiun.

Domagano się zaniechania kolejnych nielegalnych sakr biskupich oraz wypuszczenia na wolność wszystkich ludzi Kościoła przetrzymywanych od lat w więzieniach i obozach pracy Chińskiej Republiki Ludowej.

Manifestanci podkreślili, że zostali zmuszeni do protestu po wyświęceniu bez mandatu papieskiego kolejnego biskupa oraz porwaniu księdza, który z kolei miał zgodę Watykanu na przyjęcie sakry biskupiej. Wcześniej ok. 100 uczestników manifestacji, pilnowanych przez kilkudziesięciu policjantów, wzięło udział w modlitwie za prześladowanych. Każdy miał na sobie żółtą szarfę z wypisanym nazwiskiem cierpiącego chrześcijanina. Wspomniano m.in. bp. Su Zhimina. Jutro ukończy on 79 lat. Na skutek zabiegów komunistów słuch po nim zaginął 14 lat temu. Jak podkreślali uczestnicy manifestacji, w podobnej sytuacji wciąż znajdują się setki chińskich biskupów, kapłanów i wiernych. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW