Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Hiszpania: Prezent od papieża bł. Jana Pawła II dla uczestników Światowych Dni Młodzieży pochodzących z krajów, gdzie prześladuje się chrześcijan

Różańce i medale pobłogosławione przez papieża Jana Pawła II zostały przekazane młodym katolikom z krajów, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, a którzy brali udział w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie.

Organizacja PKWP, która w ramach Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie zorganizowała wystawę na temat prześladowań chrześcijan w świecie rozdała poświęcone przedmioty zwiedzającym, którzy pochodzą z krajów, gdzie chrześcijanie doświadczają przemocy z powodu wyznawanej religii.

Różańce, medaliki i medaliony Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny rozdawane pielgrzymom pobłogosławił jeszcze papież Jan Paweł II podczas audiencji przedstawicieli PKWP w dniu 20 sierpnia 1986 roku. Pierwszymi młodymi ludźmi, którzy otrzymali różańce i medale byli pielgrzymi z Egiptu.

Dyrektor Edward Clancy, z PKWP USA zaprezentował pobłogosławione przedmioty, przekazane młodemu człowiekowi z Egiptu. Pan Clancy powiedział: "Na początku ten młody człowiek był bardzo zaskoczony tym darem i wydawał się być głęboko poruszony tym gestem. Zrozumiał, że różaniec i inne dewocjonalia przekraczają granice kulturowe, i że chociaż możemy żyć w różnych częściach świata to ma świadomość tego, że wciąż modlimy się za niego i myślimy o jego losie".

Kapłan z Aleksandrii w Egipcie, który chce pozostać anonimowy w obawie przed ewentualnym atakiem, wypowiedział się na temat fatalnej sytuacji chrześcijan w swoim kraju. Mówiąc o doświadczeniach swojej grupy podczas Światowych Dni Młodzieży, powiedział: "Młodzi ludzie czują się tutaj jak w raju - ponieważ na co dzień w Egipcie doświadczamy wielu problemów".

Odnosząc się do problemów młodych chrześcijan, szczególnie kobiet, które stanowią szczególny cel porywaczy, powiedział: "Młodzi ludzie są przestraszeni i nerwowi z powodu sytuacji religijnej w Egipcie. Nigdy nie wiesz co się stanie - zwłaszcza z porywanymi dziewczętami - dlatego czują się szczęśliwi tutaj, ponieważ uważają, że uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży jest dla nich pobytem w raju".

Ksiądz, który pomimo fizycznego zmęczenia z powodu braku snu podczas Światowych Dni Młodzieży, przybył na wystawę PKWP wraz ze swoją grupą młodzieży. Powiedział też, że pochodząc z kraju, w którym katolicy są mniejszością, został on i młodzi ludzie umocnieni w wierze, widząc że są częścią Kościoła Powszechnego.

"Duchowo jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc tak wielu chrześcijan z całego świata zgromadzonych w jednym miejscu".

Ponad 800 młodych pielgrzymów z Egiptu przybyło do Madrytu na Światowy Dzień Młodzieży.

(PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW