Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Filipiny: Ciężkie powodzie w diecezji Malolos

Północne obszary Manili (diecezja Malolos) zostały dotknięte potężną falą powodzi. Biskup Jose Francisco Oliveros opowiedział międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie o tragedii jaka dotknęła 900 tysięcy ludzi z 23 miast.

Miasta Hagonoy i Calumpit są zdewastowane przez żywioł wody. Dwanaście parafii jest podtopionych. Budynki kościelne są całkowicie zalane, stwierdził biskup. Urzędnicy zaniedbali poinformowanie o tragedii opinię międzynarodową i dlatego dostarczana ludziom pomoc jest aktualnie powolna, powiedział biskup Oliveros. Ludzie, którzy przeżyli atak powodzi, nie mają teraz możliwości przygotowania sobie pożywienia. Biskup udostępnił wszystkie możliwe miejsca kościelne do wydawania ludziom posiłków. Wymiar katastrofy jest potężny.

Sytuacja humanitarna poszkodowanych powodzian jest coraz gorsza. Przed dwoma laty diecezja biskupa Oliverosa została także dotknięta ciężkimi stratami po powodzi, większość szkód nie została dotychczas naprawiona, a teraz doszło do kolejnej tragedii. Biskup diecezji Malolos zwrócił się dlatego o wsparcie do Pomocy Kościołowi w Potrzebie, prosząc o pomoc dla dotkniętych tą tragedią powodzian. Zaznaczył też, że wprawdzie mieszkańcy Filipin są przyzwyczajeni do katastrof naturalnych, potrafią się przeciwstawić przeciwnościom losu, ponieważ pokładają pełną ufność w Bogu, patrząc pozytywnie w przyszłość, jednak straty i wymiar tej katastrofy są tym razem poważne. PKWP obiecała pomoc poszkodowanym. (PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW