Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Figura Najświętszego Serca przypomni o solidarności Polaków

Do archidiecezji Lahore w Pakistanie trafiła figura Najświętszego Serca Pana Jezusa przekazana przez polskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


Na miejscu figurę pobłogosławił abp Sebastian Shaw OFM. Metropolita podziękował ks. prof. Waldemarowi Cisło, dyrektorowi sekcji polskiej PKWP, oraz Darczyńcom stowarzyszenia.

Figura trafiła do Katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lahore.

W 2018 roku chrześcijanie w Pakistanie zostali objęci pomocą z Polski w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Abp Sebastian Shaw prosił wtedy o pomoc w budowie szkół i kościołów.

Podkreślał, że chociaż w jego kraju jest mała wspólnota wierzących w Chrystusa, to pozostaje ona złączona ze wspólnotą Kościoła powszechnego.

„Dlatego, zamiast obojętności, chrześcijanie w Pakistanie oczekują solidarności. Jej potwierdzeniem jest figura, która dotarła do Lahore. Będzie przypominać naszym Siostrom i Braciom, że w oddalonej o setki kilometrów Polsce ktoś o nich dalej pamięta” – zauważa ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor sekcji polskiej PKWP tłumaczy, że nasz kraj nie jest obojętny arcybiskupowi Lahore.

„Jako dziecko abp Shaw, należąc do wspólnoty różańcowej, otrzymał intencję, by modlić się za Polskę. Szczególny był dla niego pontyfikat św. Jana Pawła II” – zauważa wykładowca UKSW.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie konsekwentnie przygląda się sytuacji chrześcijan w Pakistanie. Protestuje przeciwko wykorzystywaniu przeciwko nim prawa o bluźnierstwie. W oparciu o te przepisy na śmierć skazana została Asia Bibi, ostatecznie uniewinniona w 2018 roku przez Sąd Najwyższy i zmuszona do opuszczenia kraju.

W ubiegłym roku wspólnotą chrześcijan wstrząsnęły wydarzenia, jakie miały miejsce w Jaranwala. Tysiące osób musiało uciekać ze swoich domów przed agresywnym tłumem. Cierpiący znaleźli schronienie na polach trzciny cukrowej. Ich domy zostały zniszczone.

W trakcie spotkania z przywódcami islamskimi abp Sebastian Shaw pokazał jednemu z nich zdjęcia dzieci śpiących na polach, bez dachu nad głową. Powiedział wtedy: „My stanowimy tylko 2 proc. populacji, a wy 97 proc. Dlaczego wasi ludzie nam to robią?”. Podczas konferencji prasowej ten sam muzułmański przywódca w emocjonalny sposób zwrócił się do arcybiskupa Lahore: „Biskupie, w imieniu całego naszego narodu, proszę o wybaczenie”.

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW