Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Etiopia: Muzułmanie zamordowali chrześcijanina, spalili 55 kościołów, zniszczyli 30 domów

2 marca 2011 r. tysiące muzułmanów zrównało z ziemią 55 kościołów oraz 30 domów chrześcijan. Zamordowano jednego chrześcijanina i wysiedlono 3000 chrześcijan w Asendabo w Etiopii.

Przywódcy chrześcijańscy domagają się ochrony po atakach muzułmańskich.

Muzułmanie rozpoczęli ataki po fałszywie postawionym oskarżeniu chrześcijan o profanację Koranu. Ponad dziesięć tysięcy muzułmanów krzyczało „Allah Akbar" (Allah jest wielki), gdy paliło kościoły protestanckie.

Rząd federalny wysłał policję do ochrony chrześcijan przed muzułmanami, kiedy spłonął jeden z kościołów. Muzułmanie jednak zablokowali działania policji, a następnie na jej oczach spalili dwa kolejne kościoły. Przywódcy chrześcijańscy w rozmowie z ICC, wyrazili obawę, że muzułmanie zaczną mordować chrześcijan, o ile rząd nie wyśle więcej sił bezpieczeństwa, aby powstrzymać napastników muzułmańskich. W momencie pisania tej notki, żaden z napastników muzułmańskich nie został aresztowany. Pracownicy rządowi zatrzymali niektórych chrześcijan i zabrali ich do pobliskiego miasta Jimma twierdząc, że to dla ich własnego bezpieczeństwa. Etiopia to kraj w większości chrześcijański, był on jednym z pierwszych państw, które przyjęło chrześcijaństwo.

Jednakże na obszarach kraju, gdzie muzułmanie stanowią większość, chrześcijanie napotykają na ataki. Jonathan Racho, regionalny dyrektor ds. Afryki w ICC powiedział:

„Wzywamy etiopski rząd do wysłania posiłków w celu ochrony chrześcijan w mieście Asendabo przed atakami muzułmanów. Prosimy chrześcijan na całym świecie, aby naciskali na etiopskich urzędników w swoich krajach, aby zapewnili właściwą ochronę chrześcijan i ich własności".

(ICC/PKWP/tłum. Ashraf Benyamin)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW