Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: zatrzymanie koptyjskiego księdza

Koptyjskiego duchownego zatrzymały wczoraj na lotnisku w Kairze wojskowe władze Egiptu. Ks. Felopateer Aziz udawał się do Londynu.

W czasie kontroli dokumentów poinformowano go, że jego nazwisko figuruje w bazie danych osób nadających zakaz opuszczania kraju. Wojskowe służby specjalne zatrzymały go i osadziły w lotniskowym areszcie. Zwolniono go po kilku godzinach i zezwolono na kontynuowanie podróży. Egipski duchowny oskarżany jest przez nowe władze kraju o sianie nienawiści i wzniecanie protestów społecznych po obaleniu reżimu Mubaraka.

W pokojowej Arabskiej Wiośnie brali czynny udział również egipscy chrześcijanie. Najbardziej znanym ich protestem był pokojowy marsz i okupacja siedziby państwowej telewizji w Maspero. 9 października ub. r. egipscy wojskowi przeprowadzili brutalną pacyfikację protestu chrześcijan, w której zginęło prawie 30 osób, a setki poniosło obrażenia. Była to najkrwawsza konfrontacja nowych władz Egiptu ze społeczeństwem od czasu przewrotu. O inspirowanie antypaństwowych i antywojskowych zamieszek władze kraju oskarżyły ks. Aziza. Jedną z nałożonych kar był zakaz opuszczania kraju.

se/rv

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW