Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt w rękach ekstremistów

Prawosławny Kościół koptyjski wycofał swych przedstawicieli ze zgromadzenia konstytucyjnego, przygotowującego nową ustawę zasadniczą dla Egiptu.

Konstytuanta została bowiem zdominowana przez skrajnych islamistów, koalicję Braci Muzułmanów i salafitów, którzy postanowili pisać konstytucję samodzielnie, nadając jej radykalnie islamski charakter.

Nasza obecność w tym gremium jest zbyteczna - oświadczył koptyjski synod.

Zdaniem rzecznika prasowego Kościoła katolickiego w Egipcie, ks. Rafica Greiche'a, kraj ten zmierza w kierunku radykalnej islamizacji. Po wygranych wyborach Bracia Muzułmanie odkrywają swe prawdziwe oblicze. Udawali, że są umiarkowani, aby zdobyć jak największe poparcie. Obiecali też, że nie sięgną po urząd prezydenta, aby nie zmonopolizować całego państwa, a teraz się z tego wycofują. Zostaliśmy okłamani - oświadczył ks. Greiche.

Z innych względów ze zgromadzenia konstytucyjnego wycofał się również kairski Uniwersytet Al-Azhar, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni muzułmańskich na świecie. Al-Azhar zarzuca radykałom, że w pracy nad ustawą zasadniczą nie doceniają w dostatecznym stopniu autorytetu islamskich uczonych.

(RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW