Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Trzeba lepiej chronić prześladowane Kościoły. PKWP apeluje do chrześcijan o pomoc

W związku z niedawnymi atakami na chrześcijan w Egipcie, międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna Pomoc Kościołowi w Potrzebie wezwała chrześcijan na całym świecie do mocnego wsparcia swoich prześladowanych braci.

Prezydent PKWP o. Joaquin Alliende, przywołał słowa Papieża Benedykta XVI wygłoszone w trakcie uroczystości ku czci św. Szczepana w 2010 r.: „Nasz świat jest ciągle naznaczony przemocą, przede wszystkim wobec uczniów Chrystusa".

O. Alliende dodaje: „Nie opuszczajmy naszych Sióstr i Braci, którzy są odizolowani i bezbronni w tym krytycznym momencie. Musimy pomóc im poprzez nasze czyny i modlitwę. Budujmy świat oparty na dialogu i pojednaniu, a nie na przemocy i nienawiści".

Od czasu swojego powstania PKWP angażuje się w pomoc prześladowanemu Kociołowi poprzez wspieranie jego trudnej posługi duszpasterskiej, promowanie edukacji, dialogu i pojednania.

Od wielu lat PKWP dostarcza również praktyczną pomoc dla chrześcijan w Egipcie, na przykład za pośrednictwem Stowarzyszenia Górnego Egiptu ds. Edukacji i Rozwoju (AUEED) w Kairze.

Stowarzyszenie to, założone w 1940 r. przez jezuitę, ks. Henry Ayrout prowadzi 35 szkół, ok. 20% wszystkich szkół katolickich w kraju. Cechą charakterystyczną szkół prowadzonych przez AUEED jest to, że znajdują się one w najbiedniejszych miejscowościach Górnego Egiptu. Oprócz nauczania przedmiotów klasycznych, takich jak matematyka, szkoły te również przekazują wartości duchowe i humanistyczne, takie jak otwartość, solidarność i odpowiedzialność.

AUEED prowadzi również programy zdrowotne, dostarcza mikrokredyty, wspiera życie rodzinne i awans kobiet w tym największym kraju sunnickim Afryki. (PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW