Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Morderstwo koptyjskiego kapłana w Sinai

Chrześcijanie w Egipcie pogrążeni są w żałobie z powodu morderstwa koptyjskiego kapłana w północnym Sinai.

Do zdarzenia doszło w sobotę w mieście El Arish, niedaleko z granicą Strefy Gazy. Islamscy bojówkarze prowadzący samochód terenowy podjechali do pojazdu kierowanego przez 39 letniego księdza Mina Aboud Sharobeel i zaczęli strzelać. Islamiści oddali wiele strzałów w prawą część głowy kapłana, a następnie wyciągnęli jego ciało z samochodu i odjechali samochodem duchownego z miejsca zdarzenia. Świadkowie twierdzą, że ksiądz zrobił zakupy w sklepie.

Morderstwo kapłana nastąpiło po tym jak zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego skrytykowali Koptyjskiego Patriarchę Tawadrosa II za jego poparcie dla dymisji Prezydenta Mohammed'a Mursi dnia 3 lipca b.r. Wielu chrześcijan żyje w strachu, gdyż zwolennicy obalonego prezydenta obwiniają ich za obecny zwrot wydarzeń w kraju.

Ksiądz Mina jest pierwszym kapłanem zamordowanym przez islamskich bojówkarzy po obaleniu rządów prezydenta Mursi'ego. Inni chrześcijanie także zginęli w atakach w Górnym Egipcie. Przebywający w kraju korespondent dla organizacji Głos Męczenników (The Voice of Martyrs) twierdzi, że dziewięciu chrześcijan zginęło w wyniku aktów przemocy w Górnym Egipcie w wiosce Al. Dabaa, niedaleko Luxor. Mieszkania i sklepy należące do chrześcijan okradziono i podpalono i co najmniej jeden kościół został uszkodzony. Także chrześcijanie w wioskach Dalga i Der Mawas niedaleko miasta Menia zostali zaatakowani, a co najmniej trzy kościoły podpalono w różnych miejscach.

„Wojsko i policja ciężko pracuje, aby zapewnić ochronę Egipcjanom w całym kraju, szczególnie w Górnym Egipcie"- powiedział korespondent dla organizacji Głos Męczenników.

Organizcja i chrześcijanie w Egipcie proszą o „modlitwę dla wszystkich Egipcjan w tych ciężkich czasach i ochronę dla chrześcijańskich rodzin w Górnym Egipcie".

CBN News World

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW