Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Chrześcijański uczeń zakatowany przez nauczyciela i uczniów z powodu krzyża

Nauczyciel i uczniowie śmiertelnie pobili ucznia w klasie podczas lekcji. Powód? Miał wytatuowany koptyjski krzyż.

To przeszkadzało muzułmanom. Wydarzenie miało miejsce 16 października br. w Mallawi (środkowy Egipt), jednak dopiero 30 października rodzicie 17-letniego ucznia, Ayman Nabil Labiba przerwali milczenie. Ich syn, ortodoksyjny Kopt został zamordowany z zimną krwią ponieważ nie chciał zakryć swojego wytatuowanego na nadgarstku krzyża oraz zdjąć krzyżyka z szyi. Sprzeciwił się nakazowi nauczyciela, który zaczął go bić. Do linczu przyłączyli się muzułmańscy uczniowie. Dwóch z nich, Mostapha Essam i Walid Mostafa Sayed zostali już zatrzymani. Media egipskie podały fałszywą informację, że incydent nie był wynikiem konfliktu na tle religijnym.

Nauczyciel jest również poddany śledztwu. Gubernator prowincji Minya, Sarag El-Din al-Rouby wyraził swoje współczucie wobec koptyjsko-ortodoksyjnego biskupa Dimitrious Malawi w związku z tą tragedią i zawiesił w prawach dyrektora szkoły, dwóch strażników oraz dwóch pracowników socjalnych.

Rewolucja w Egipcie i obalenie prezydenta Mubaraka miały rozpocząć nową erę dla chrześcijan w Egipcie, którzy od czasu ekspansji rdzennych ziem chrześcijańskich (koptyjskich) przez arabskich muzułmanów stali się z biegiem lat mniejszością dyskryminowaną i brutalnie zwalczaną.

9 października wojsko, policja, media, ekstremiści i zwykli bandyci urządzili krwawą masakrę na pokojowej demonstracji Koptów. Zamordowali 26 młodych chrześcijan. Media egipskie informowały świat, że to chrześcijanie byli agresorami. Świat im uwierzył. (idea/VOM/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW