Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Chrześcijanie oszukani przez nowe władze

Egipskie władze ujawniły szczegóły nowego prawa o budynkach sakralnych. Według pierwotnych zapowiedzi miał on ułatwiać budowę kościołów.

Nowy, porewolucyjny establishment zebrał już za nie wiele pochwał w całym chrześcijańskim świecie. Okazuje się jednak, że prawo to nie poprawia sytuacji chrześcijan. Pozwolenie na budowę wciąż będzie bowiem zależało od arbitralnej decyzji władz. Ponadto ustawa określa minimalny rozmiar nowych świątyń na tysiąc metrów kwadratowych.

Już teraz wiadomo, że chrześcijańską mniejszość nie będzie stać na tak wielkie kościoły, których zresztą zazwyczaj nie potrzebuje. W mieście trudno jest znaleźć tak wielki teren pod budowę, a na wioskach kościoły nie są z reguły większe niż 200 metrów kwadratowych - podkreśla ks. Greich Rafiq, rzecznik prasowy Kościoła katolickiego. W jego przekonaniu ustawa została napisana z myślą o muzułmanach. Chrześcijan zaś, tak jak poprzednio, zdaje na łaskę władz. W nowym prawie nie podano bowiem żadnych obiektywnych kryteriów, które mają decydować o przyznaniu pozwolenia na budowę świątyni. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW