Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Biskup krytykuje Bractwo Muzułmańskie za atak na kościół

Biskup katolicki obrządku łacińskiego w Egipcie skrytykował Bractwo Muzułmańskie za zamach na koptyjski kościół na przedmieściach Kairu 20 października bieżącego roku, w wyniku, którego zginęło 4 osoby.

Biskup Adel Zaky, franciszkanin, który pełni funkcję wikariusza apostolskiego w Aleksandrii powiedział, że kondolencje Bractwa Muzułmańskiego są: „Podobną taktyką, którą zastosowali podczas innych okazji: wyrażają swoją solidarność z ofiarami, ale architektami ataków terrorystycznych są ludzie, którzy mają z nimi powiązania. Celem Bractwa Muzułmańskiego jest wywołać chaos, a następnie obarczyć odpowiedzialnością słabość rządu i wojska, które nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa. Manipuluje się prawdą, aby dokonać podziałów, a w tym dostrzegam pracę diabła. Bractwo Muzułmańskie chce podzielić chrześcijan i muzułmanów, którzy wspólnie doprowadzili do upadku fundamentalistycznych rządów prezydenta Muhammada Mursi'ego".

Prezydent Mursi, przywódca Bractwa Muzułmańskiego, został usunięty z funkcji prezydenta Egiptu przez wojsko egipskie w lipcu bieżącego roku w następstwie wielu protestów. Obalenie rządów prezydenta Mursi'ego doprowadziło do rozpowszechnionych na szeroką skalę aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, których sprawcami są zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego.

„Teraz zamachy bombowe wymierzone w chrześcijan dotarły do stolicy kraju. Niech Bóg ma nas w swojej opiece"- powiedział biskup Zaky.

Gazeta L'Osservatore Romano podkreśliła w krótkim sprawozdaniu z zamachu na kościół, że premier Egiptu, naczelny Imam al-Azhar i naczelny mufti Egiptu potępili zamach bombowy.

Catholic Culture

Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW