Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Egipt: Al-Azhar zawiesza dialog międzyreligijny z Watykanem

W odpowiedzi na liczne „kłamstwa" Watykanu przedstawiane w wypowiedziach Papieża Benedykta XVI, w których domaga się większej ochrony praw chrześcijan na Bliskim Wschodzie, Wielki Imam Al-Azhar Ahmed at-Tayeb na nadzwyczajnym posiedzeniu Akademii Nauk Muzułmańskich, w czwartek 20.01.2011 ogłosił zerwanie dialogu międzywyznaniowego z Watykanem na czas nieokreślony.

Dr Ahmed at-Tayeb powiedział „Al-Azhar nie będzie uczestniczyć w konferencji na temat dialogu międzyreligijnego, które odbędzie się w październiku, ponieważ taka konferencja nie jest korzystna dla muzułmanów, tylko dla Zachodu". Dodał, że Zachód wciąż nie podchodzi poważnie do zrozumienia natury cywilizacji islamskiej i cywilizacji Wschodu. Zależy nam na stosunkach z Watykanem, ale mamy prawo nie zgodzić się z nim.

Mamy nadzieję, że Benedykt XVI jako człowiek duchowny, któremu zależy na pokoju zwróci się do muzułmanów z przeprosinami za krucjaty, uzna pozytywną rolę cywilizacji islamskiej dla wzbogacenia cywilizacji europejskiej, a także potrzebę oszczędzania krwi muzułmanów, którzy są narażeni na masakry w ich krajach (chodzi o kraje zachodnie) oraz obrony praw Palestyńczyków w Palestynie". (almoslim.net/alarabiya.net/tłum. Asfraf Benyamin)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW