Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Dzień Ofiarodawców

11 czerwca 2021 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) postanowiło każdego roku obchodzić „Dzień Ofiarodawców”, wybierając do świętowania uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, trzeci piątek po Zesłaniu Ducha Świętego.

Z tej okazji ks. Martin Barta, asystent kościelny PKWP, skierował do Ofiarodawców specjalne przesłanie (list oraz wideo), wyjaśniające wyjątkowy wymiar duchowej komunii między dobroczyńcami a beneficjentami, dziękujące ofiarodawcom za ich dary oraz mówiące o widzialnych i niewidzialnych owocach dobroczynności:

Drodzy Przyjaciele i Ofiarodawcy!

Pracownicy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) regularnie się z Wami kontaktują, wysyłając Wam nasz „Biuletyn”, listy, maile, wiadomości i raporty. Zwykle prosimy w nich o pomoc dla ubogiego i prześladowanego Kościoła oraz modlitwę w jego intencji. Do naszych biur narodowych, począwszy od Australii poprzez Filipiny, Koreę Południową, piętnaście krajów europejskich i cztery kraje Ameryki Łacińskiej po Stany Zjednoczone i Kanadę, codziennie napływają Wasze hojne ofiary, które przekazujemy ubogim i cierpiącym na całym świecie. Bez Waszych darów niewiele moglibyśmy zrobić. Od lat wielu z Was wiernie nas wspiera. Wraz z wszystkimi, którzy korzystają z Waszej pomocy, chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne „Bóg zapłać!” Wdzięczność jest nierozłącznie związana z miłością i zapewnia nam dary Bożej łaski. Choć większość z Was nie chce się ujawniać i nie oczekuje tych podziękowań, to naszym cierpiącym siostrom i braciom bardzo zależy na osobistym wyrażeniu swojej wdzięczności wobec Was.

Wciąż słyszymy i o Waszych troskach, które zwykle mają nie tyle charakter materialny, co odnoszą się do życia rodzinnego, duchowych wyzwań w parafiach, sytuacji w miejscu pracy lub stanu zdrowia. Dlatego, chcąc dać wyraz naszej głębokiej wdzięczności, postanowiliśmy poświęcić Wam specjalny dzień, w którym wraz ze wszystkimi partnerami naszych projektów będziemy się żarliwie modlić w Waszych intencjach.

Na Dzień Ofiarodawców wybraliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadającą w tym roku 11 czerwca, ponieważ źródłem i siłą Waszej hojności jest miłosierna miłość Bożego Serca, którą konsekwentnie naśladujecie. Ożywia ona naszą fundację, bo miłość Boga i bliźniego są nierozdzielne. Nie może być takiego ludzkiego cierpienia, które byłoby wyłączone z posługi miłości Kościoła. Przebite Serce Zbawiciela pokazuje nam, że Bóg jest czystą miłością i miłosierdziem. Człowiek miłosierny będzie naśladował Boga w tym jego najwspanialszym przymiocie. Będzie zawsze czynił to, co czynią dla swojego dziecka dobra matka lub dobry ojciec.

Najpiękniejszym dziękczynieniem jest sprawowanie Najświętszej Eucharystii – słowo „Eucharystia” oznacza właśnie dziękczynienie. W Eucharystii Jezus przemienia w dziękczynienie nawet swój ból, ofiarując siebie jako pokarm. Dlatego 11 czerwca 2021 roku, w uroczystość Serca Pana Jezusa, tysiące biskupów i kapłanów na całym świecie będzie składało ofiarę Mszy Świętej specjalnie za Was, drodzy Przyjaciele i Ofiarodawcy, oraz modliło się w Waszych intencjach wraz z wieloma siostrami zakonnymi, klerykami, nowicjuszami, katechetami, parafianami, członkami rodzin i innymi chrześcijanami, których cierpienie pomogliście uśmierzyć. W szczególny sposób chcielibyśmy pamiętać o ofiarodawcach chorych, sędziwych i samotnych, którzy często ofiarują nam tylko „wdowi grosz”, ale których wierność i miłość jest prawdziwym odbiciem Serca Jezusowego. Niech Dzień Ofiarodawców stanie się wielkim świętem wdzięczności, abyśmy w miłości Serca naszego Pana jeszcze bardziej zrastali się w jedną rodzinę Bożą – rodziną, w której nie może być niezauważonego cierpienia.

Drodzy Przyjaciele i Ofiarodawcy, dziękuję za Waszą odpowiedź na miłość Boga. Dziękuję za otwarte serce, które dostrzega potrzeby sióstr i braci. Dziękuję również za to, że Wasze kochające serce otwiera Wasze dłonie.

Błogosławi Was wdzięczny

Ks. Martin Maria Barta
Asystent kościelny PKWP

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW