
Dziękujemy za wsparcie dla Kościoła Cierpiącego!
13 lis 2023Ks. prof. Waldemar Cisło, w imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podziękował wszystkim, którzy włączyli się w obchody XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W XV Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym wiernych w Polsce połączyła modlitwa w intencji cierpiących chrześcijan. W parafiach zbierane były środki, jakie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekaże potrzebującym na Bliskim Wschodzie.
Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, podziękował wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie inicjatywy, m.in. poprzez organizację zbiórek i informowanie o sytuacji Kościoła Cierpiącego.
„Dziękuję wszystkim kapłanom, którzy zorganizowali modlitwę, zorganizowali pomoc materialną. Dziękuję wszystkim wiernym. Przyczyniają się oni do tego, że w tysiącach polskich parafii wznosi się błaganie do Boga o pokój. Bardzo dziękuję Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na czele z o. kustoszem Waldemarem Pastusiakiem, gdzie od piątku trwała już modlitwa w intencji pokoju na świecie przed obliczem Bolesnej Królowej Polski” – zauważył ks. prof. Cisło na zakończenie niedzielnej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Wykładowca UKSW przywołał swoją wizytę w Syrii, kiedy w Wielki Czwartek przekazał potrzebującym, jako symbol solidarności, ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej. Odebrał go w imieniu całej wspólnoty chrześcijan abp Georges Masri, grecko-melchicki arcybiskup Aleppo, który przed XV Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym zwrócił się do Polaków z pilnym apelem o wsparcie. „My Was nie prosimy, my Was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią” – podkreślił abp Masri.
POMÓŻ TERAZ
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990z dopiskiem „Bliski Wschód”
Korzystając z serwisuDotpay S.A przekaż ofiarę
„Syryjczycy zawsze mówią: +ojcze, podziękuj Polakom+. To dla nich bardzo ważne, by nie czuli się zapomniani przez cały świat” – zaznaczył ks. prof. Cisło.
W przesłaniu na XV Dzień Solidarności kard. Pierbattista Pizzaballa przywołał świadectwo chrześcijan z Gazy, którzy stracili swoje domy, a schronienie znaleźli w parafii. Nie mają dokąd pójść. Na obszarze niezaludnionym zostaliby odcięci od wody, a w mieście nie ma wolnych miejsc, które mogłyby przyjąć uchodźców. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.