Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Dzieci z Sudanu Południowego modlą się pokój

W akcję „Milion dzieci modli się na różańcu” w tym roku włączy się ponad 200 dzieci z Yirol w Sudanie Południowym – poinformował PKWP misjonarz o. Krzysztof Zębik.

Milion dzieci modli się na różańcu - Sudan Południowy

Rok 2020 przyciągnął do wspólnej modlitwy różańcowej ponad 500 tys. dzieci ze 136 krajów. Na pierwszym miejscu była Polska, gdzie w akcję włączyło się ponad 67 tys. dzieci. Kolejne pozycje zajęły Meksyk i Słowacja.

W tym roku po różaniec wspólnie sięgniemy 18 października o godz. 9.00. Wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest Bogu szczególnie bliska i może zmienić świat. W wielu regionach świata brakuje pokoju. Raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pokazuje, że chrześcijanie wciąż giną za wiarę; wciąż doświadczają prześladowań.

Pokój jest tym, czego szczególnie potrzebuje Sudan Południowy. Kraj stał się bardzo niebezpieczny dla misjonarzy i pracowników pozarządowych organizacji humanitarnych. W rozmowie z PKWP mówił o tym misjonarz o. Krzysztof Zębik: https://pkwp.org/newsy/swiadectwo_misjonarza_z_sudanu_poludniowego_1.

Parafia św. Krzyża Yirol, gdzie na co dzień pracuje misjonarz, z dużą nadzieją oczekuje modlitwy różańcowej 18 października. Dzieci przygotowują się do akcji inaczej niż gdziekolwiek indziej. Nie mają możliwości wydrukowania plakatu, bo tam, gdzie żyją, nie ma kolorowej drukarki.

„Ponieważ nie mamy drukarki kolorowej, udało nam się z dziećmi namalować nasz plakat; plakat akcji <<Milion dzieci modli się na różańcu>>” – mówi na nagraniu wysłanym do PKWP o. Krzysztof Zębik z Sudanu Południowego.

Milion dzieci modli się na różańcu - Sudan

Przygotowania do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” to dla dzieci okazja do nauki, jak modlić się różańcem.

„Zarejestrowaliśmy ponad 200 dzieci i wierzymy w to, że będziemy razem z Wami modlić się różańcem 18 października. Zachęcam do modlitwy. Sudan Południowy potrzebuje pokoju, dlatego módlmy się razem o pokój” – dodaje misjonarz.

Polska sekcja PKWP pamięta o Sudanie Południowym. Dzięki wsparciu darczyńców udało nam się sfinansować budowę studni dla mieszkańców Pogwic. W porze suchej mieszkańcy tego regionu są zmuszeni do emigracji. Szukają wody, przez co opuszczają swoje domy, narażając się na kradzież. Gdy zostają w domach, jedynym rozwiązaniem jest dla nich korzystanie z brudnej wody, a to prowadzi do wielu chorób. Stąd właśnie inicjatywa, którą sfinansowali Państwo Anna i Władysław Sinkiewiczowie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://pkwp.org/newsy/pkwp_buduje_studnie_w_sudanie_poludniowym.

Wciąż można dołączyć do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Więcej informacji na stronie: www.modlitwamilionadzieci.pl.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW