Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Dzieci modlą się o pokój na świecie w 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie, w czasie której dzieci wszystkich kontynentów będą odmawiały różaniec w intencji pokoju na świecie 18 października 2017 o godz. 9.00.

Inicjatywa « Milion dzieci odmawia różaniec » odbiła się głośnym echem na całym świeice. W ubiegły roku włączyły się w nią dzieci z 69 krajów. W bieżącym roku 2017, będącym setną rocznicą objawień Królowej Różańca Świętego z Fatimy, ni emozemy zrobić nic lepszego dla pokoju na świecie jak właśnie na nowo wziąć na poważnie przesłanie z Nieba. Gdy papież emeryt Benedykt XVI udał się z pielgrzymką do Fatimy 13 maja 2010, powiedział w homilii : « Przybyłem do Fatimy, żeby modlić się z Maryją i z licznymi pielgrzymami za naszą ludzkość pogrążoną w udrękach i cierpieniach. Kto myślałby, że prorocza misja z Fatimy się zakończyła, pomyliłby się ». Zakończył tymi słowami : « Oby owe siedem lat, które dzielą nas od stulecia Objawień mogły przyśpieszyć zapowiedziany triuf Niepokalanego Serca Maryi na chwałę Trójcy Przenajświętszej ». Ów triumf miłości jest oczywiście obiecany, ale zależy całkowicie od nas, kiedy nastąpi. Jeśli będziemy czynić to, o co prosiła Matka Boża, będzie Ona mogła dzięki nam ofiarować światu obiecany pokój.

Czy to nie znaczące, że w Fatimie Bóg wybrał dzieci, aby objawić najważniejszy dla nowej ery plan pokoju? Pan podzielił się, przez Swoją Matkę, z trojgiem małych pastuszków w wieku siedmiu, dziewięciu i dziesięciu lat, które nie były ani mocne, ani bogate, ani szlachetnie urodzone, ani wykształcone, jak przeszkodzić w wybuchu drugiej wojny światowej i jak wierni mogliby zwyciężyć Czerwonego Smoka : skrywając się pod płaszcz Maryi, Kobiety z Apokalipsy. Dzieci zrozumiały mowę Matki Bożej, a zwłaszcza uwierzyły jej słowom. Czy my nie powinniśmy tym bardziej starać się uczyć dzieci i wspierać je, by brały udział w modlitwie o pokój, co jest dzisiaj bardziej naglące niż kiedykolwiek ?

13 lipca 1917 Matka Boża poprosiłą dzieci, by nadal odmawiały różaniec, « aby wyprosić pokój dla świata i koniec wojny». Uchwyćmy zatem różaniec z ufnością dzieci z Fatimy, bo jest to mocna broń w walce duchowej, i stańmy się żywym przykładem dla naszych dzieci.

Sistra Łucja, gdy już była dorosłą zakonnicą, przekazała ojcu Fuentes swoje wspomnienia: « Najświętsza Maryja Dziewica powiedziałą moim kuzynom i mnie, że Bóg daje światu dwa ostatnie lekarstwa: różaniec święty i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi… Proszę zwrócić uwagę, Ojcze, Najświętsza Dziewica nadała w tych czasach ostatecznych nową skuteczność odmawianiu różańca. Do tego stopnia, że nie istnieje żaden problem, jakkolwiek trudny by się wydawał, zwłaszcza duchowy, ... którego nie moglibyśmy rozwiązać modlitwą różańcową i ofiarą ». Zrozumiał to przesłanie i żył nim Święty Papież Jan Paweł II. W liście do biskupa z Leiria-Fatima, z datą 1 października 1997, pisze on: «Zachęcam z naciskiem pasterzy, aby modlili się na różańcu i aby uczyli tej modlitwy we wspólnotach chrześcijańskich, ażeby umożliwić każdemu wiernie i odważnie wywiązywać się ze swoich ludzkich i chrześcijańskich obowiązków. Wspomagajcie lud Boży w powracaniu do codziennej modlitwy różańcowej, do owego intymnego dialogu dzieci ze swoją Matką, którą zabrały do siebie (Jn 19,27). »

Stańmy się więc nosicielami przesłania Matki Bożej w tym świecie pozbawionym pokoju i pomóżmy naszym dzieciom od najwcześniejszego dzieciństwa uczyć się, że na tej ziemi tylko przez modlitwę, trzymając za rękę Maryję, będą mogły budować społeczeństwo, w którym sprawiedliwość i pokojowe współistnienie będą możliwe.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW