Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Dwa kościoły podpalone w Santiago de Chile

OŚWIADCZENIE ACN INTERNATIONAL

Dwa kościoły podpalone w Santiago de ChilePożar zaatakowanego przez demonstrantów kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, Santiago de Chile, 18 października 2020

Międzynarodowa Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) potępia brutalne akty przemocy jakich doznały kościoły w Santiago de Chile w niedzielę, 18 października. Dwie świątynie zostały zaatakowane przez protestujących podczas trwających kilka godzin pokojowych demonstracji z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia przewrotu społecznego 18 października 2019 roku: kościół San Francisco de Borja i kościół Wniebowzięcia NMP, jeden z najstarszych w stolicy, zbudowany w 1876 roku, który został już zaatakowany 8 listopada 2019 roku.

Königstein, Niemcy, 19.10.2020

Oświadczenie Thomasa Heine-Gelderna, prezydenta zarządzającego stowarzyszenia PKWP:

„Jesteśmy zaniepokojeni agresją, grabieżą i atakami na kościoły w Santiago de Chile. Wczorajsze wydarzenia pokazują, jak daleko może sięgnąć przemoc i nienawiść promowana przez niektóre grupy.

Nic nie usprawiedliwia użycia przemocy, tak samo jak atakowanie świętych przestrzeni, czy użycie przemocy wobec wiary i przekonań innych nie przyczyni się do obrony sprawiedliwości społecznej, rasowej czy ekonomicznej.

Uważamy, że choć słuszne jest manifestowanie i domaganie się zmian społecznych, nieokiełznana nienawiść do grup religijnych generuje przemoc i zniszczenie, i powinna być otwarcie potępiana na całym świecie. Ponadto zwracamy się do rządu chilijskiego o zapewnienie ochrony budynków religijnych przed tego rodzaju przestępstwami z nienawiści.

Wyrażamy naszą bliskość i wsparcie dla proboszcza kościoła Wniebowzięcia NMP, ks. Pedro Narbona, który od wielu lat wspiera również pracę chilijskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie na rzecz cierpiących i prześladowanych chrześcijan. Doświadczył on bezpośredniego cierpienia w wyniku przemocy skierowanej względem Kościoła, co do tej pory znaliśmy tylko z innych części świata.

PKWP ponownie wyraża swoje wsparcie dla wszystkich chrześcijan w Chile, których świątynie i budynki otrzymują regularnie pogróżki ze strony grup stosujących przemoc. Od października 2019 roku w całym kraju zaatakowano i spalono ponad 57 budynków kościelnych”.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW