Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Chiny: Nowe aresztowania kapłanów

Grupę kilkunastu księży katolickich oraz osób świeckich aresztowały chińskie służby bezpieczeństwa w ciągu ostatnich dni.

Do uwięzienia wyznawców Chrystusa doszło w diecezji Tianshui w północnozachodnich rubieżach Kraju Środka. Wśród uwięzionych duchownych, którzy należą do Kościoła katakumbowego, są administrator diecezji oraz emerytowany bp Casmir Wang Milu. Do aresztowań doszło w mieszkaniach, więc niemożliwa do ustalenia jest pełna lista zatrzymanych.

Zdaniem miejscowych katolików, komunistyczne władze dążą do obsadzenia, lojalnym partii człowiekiem, wakującej diecezji i nielegalnych święceń biskupich bez zgody Stolicy Apostolskiej.

Miejscowy urząd ds. wyznań poinformował, że zatrzymani odbywają szkolenia. Odmówił jednak podania ich listy. Do obecnego incydentu relacje miejscowego Kościoła katakumbowego ze wspólnotą patriotycznych katolików chińskich oraz z administracją państwową cechowało pokojowe współistnienie. Katolicy diecezji Tianshui na wieść o aresztowaniach duchownych poprosili o modlitwę za prześladowany Kościół w Chinach. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW