Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Chiny: Chińska milicja aresztowała chrześcijan, którzy modlili się publicznie

Milicja komunistyczna aresztowała wczoraj protestanckich liderów Shouwang w Pekinie. Aresztowano ponadto 50 członków wspólnoty, którzy publicznie modlili się w niedzielę.

Akcja komunistów wywołała obawy, że w czasie Świąt Wielkanocnych dojdzie, jak zawsze do nasilenia się antychrześcijańskich działań. Władze reagują z coraz większą paniką na wszelkie wystąpienia publiczne, bojąc się powtórki z jaśminowej rewolucji w Tunezji dlatego od lutego zaostrzyły akcje przeciwko opozycji aresztując działaczy i aktywistów na rzecz praw człowieka oraz chrześcijan. Zaatakowana wspólnota protestancka Shouwang w Pekinie jest jedną z większych w stolicy, grupująca 1.000 członków.

Ostatnio milicja eksmitowała ich z ich własności, więc członkowie postanowili odprawić nabożeństwo niedzielne na zewnątrz kościoła (w dzielnicy Zhongguancun). Gdy tylko zaczęło się nabożeństwo nadciągnęły oddziały milicji, które siłą załadowały modlących się ludzi do podstawionych ciężarówek i przetransportowały do różnych aresztów. To samo stało się tydzień temu, gdy milicja zatrzymała 169 członków tej samej wspólnoty przetrzymując ich przez cała noc w aresztach. Pastor Jin Jin Tianming został zwolniony z aresztu, ale dopiero po 12-godzinnym przesłuchaniu. Pastor Li Xiaobai oraz jego żona zostali aresztowani w niedzielę w nocy i byli przetrzymywani przez kilka godzin. Pastor Zhang Xiaofeng otrzymał „opiekę” służb bezpieczeństwa, a obecnie Li i Jin przebywają w areszcie domowym. (AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW