Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Chiny: 64 zniszczonych kościołów

Ponad 60 kościołów w Wenzhou, Zhejiang, które otrzymały nakaz rozbiórki, częściowo zburzono, a ich krzyże usunięto bądź zakryto.

Agencja informacyjna AsiaNews.com donosi o licznych przypadkach zniszczeń kościołów lub krzyży, jakie miały miejsce w Chinach tylko w tym roku. Najwięcej budynków sakralnych zniszczono w mieście Wenzhou, które z powodu znacznej społeczności chrześcijan zwie się Jerozolimą Wschodu. Na obszarze Yongjia zniszczono najwięcej kościołów i krzyży. Kościół Sanjiang znajdujący się na tym obszarze, którego budowa kosztowała ponad 30 milionów yanów (4.8 milionów USD) zburzono. Z powodu presji ze strony komunistycznych władz kilka świątyń nie mogło wysłać dokładnej informacji o przymusowej rozbiórce.

Pod koniec maja bieżącego roku w następstwie kampanii niszczenia kościołów i krzyży w Wenzhou władze komunistyczne rozpoczęły akcję wyjęcia z pod prawa domów i kościołów, które należą do chrześcijan, a którzy nie chcą popierać komunistycznego rządu. Niektóre źródła informacji doniosły, że rząd zaczął kampanię zniszczeniem 85 kościołów. Niektóre świątynie w Wenzhou otrzymały zakaz prowadzenie szkoły niedzielnej, na którą uczęszczają osoby należące do mniejszości w tym kraju.

AsiaNews

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW