Chiny: 100 mln Chińczyków zerwało więzi z KPCH
10 sie 2011Historyczne wydarzenie będące kamieniem milowym osiągniętym w Chinach, na pewno nie jest okazją do świętowania dla Komunistycznej Partii Chin.
W przeszłych latach, pokojowy ruch ciągle zyskiwał na sile i stopniowo wzrastał – ruch, który zachęca Chińczyków do zerwania wszelkich więzi z partią komunistyczną. W ubiegłym tygodniu, ruch osiągnął epokowy moment – 100 mln wypisanych osób.
„Posiadanie 100 mln chińskich obywateli, którzy zerwali więzi z Partią Komunistyczną Chin jest okazją do świętowania i kamieniem milowym w chińskiej historii”, mówiła podczas konferencji prasowej Yi Rong, przewodnicząca Globalnego Centrum do Występowania z Partii Komunistycznej Chin z siedzibą w Nowym Jorku.
„To bardzo znaczące zarówno dla teraźniejszych i przyszłych Chin, jak również dla wkroczenia w przyszłości wolną od terroru narzucanego przez reżim komunistyczny”, powiedziała Yi Rong.
W Chinach znany jako Tuidang, ruch pozwalający Chińczykom na wypisanie się z partii rozpoczął się w późnym 2004 roku, po opublikowaniu Dziewięciu Komentarzy na Temat Partii Komunistycznej przez globalną organizację medialną – The Epoch Times.
Dziewięć Komentarzy jest serią wydawniczą, która opisuje detale historii KPCh, praw człowieka i epizody terroru takie jak Rewolucja Kulturalna, Wielki Skok, Masakra na Placu Tiananmen i prześladowanie duchowej dyscypliny Falun Gong – tematy które są błędnie interpretowane lub ignorowane pod nieustającą cenzurą i propagandą komunistycznego reżimu.
Piąty komentarzy „O zmowie Jiang Zemina z Komunistyczną Partią Chin, by prześladować Falun Gong” opisuje w szczegółach motywy rozpoczęcia największych w czasach obecnych prześladowań wobec 100 milionów praktykujących Falun Gong, którzy stanowią największą spośród prześladowanych grup. Praktykujący Falun Gong są współczesnym i bardzo dobrze udokumentowanym przykładem na okrucieństwo i bestialstwo KPCh.
Publikacja rozprzestrzeniana do Chin poprzez fax, pocztę elektroniczną i tradycyjną, wywołała przeogromną falę listów do chińskiej edycji The Epoch Times od czytelników, którzy chcieli zerwać wszelkie więzi z KPCh i organizacjami powiązanymi jak Liga Młodzieży Komunistycznej i Młodzi Pionierzy.
Szacuje się że co najmniej 700 mln Chińczyków należy do przynajmniej jednej z powyższych trzech grup.
„Te 100 milionów ludzi obejmują wszystkie grupy społeczne, od najwyższych takich jak kadra wojskowa czy urzędnicy państwowi, aż do niższych jak wieśniacy i studenci, przenikając wszystkie klasy społeczne”, dodała Yi.
Mieszkanka północno-wschodnich Chin z prowincji Liaoning Li Yumei wyrzekła się przynależności do Ligi Młodzieży i Młodych Pionierów 4 sierpnia:
„Po przeczytaniu Dziewięciu Komentarzy na Temat Partii Komunistycznej, to było jakbym obudziła się z iluzji”, powiedziała Li w swoim oświadczeniu. „Podczas rządów trwających ponad sześćdziesiąt lat [KPCh] zawsze postrzegała ludzi jako niewolników, którzy mogą być wykorzystywani w każdym czasie i na wszystkie sposoby. Używała przebiegłych słów by zwabić nas podczas dzieciństwa do przyłączenia się do partyjnych organizacji takich jak Liga Młodzieżowa czy Młodzi Pionierzy – czegoś, do czego mam największy żal”.
„By zerwać więzi z kłamstwami, praniem mózgu i kontrolą umysłową złowrogiej partii, w imię wolności i demokracji, dla ludzi którzy chcą mieć możliwość podejmowania własnych decyzji, chciałabym uroczyście odstąpić z Ligi Młodzieżowej i Młodych Pionierów”.
Li Dayong, dyrektor wykonawczy Globalnego Centrum do Występowania z Partii Komunistycznej Chin powiedział że takie oświadczenia są częścią „wojny pomiędzy dobrem i złem”.
Senat Stanów Zjednoczonych podjął przewodnią rolę poprzez uchwalenie ponadpartyjnej rezolucji uznającej ruch Tuidang. Li powiedział że rezolucja reprezentuje poparcie międzynarodowej społeczności dla ruchu Tuidang.
Podczas gdy Tuidang bezwarunkowo wspiera przemianę w Chinach, nie oferuje w zamian politycznej recepty i jest rozumiany zarówno przez działaczy czy uczestników w niego zaangażowanych, jako duchowe i etyczne przebudzenie niż polityczna rewolucja.
Sam ruch nie jest zwolennikiem obalenia Komunistycznej Partii Chin, a raczej wzywa Chińczyków do podjęcia świadomej separacji pomiędzy przyszłością Chin a KPCh. Chińczycy, którzy mieli odwagę odeprzeć kłamstwa i przemoc wrodzone w rządy KPCh są często chętni do pomocy przy rozpowszechnianiu informacji o Tuidang, nawet w obliczu niebezpieczeństwa narzucanego przez reżim.
„Myślę że te 100 milionów ludzi, którzy już wypisali się z KPCh wytworzą efekt kuli śnieżnej”, powiedziała Yi. „Myślę że w niedalekiej przyszłości, Chiny ujrzą bardzo dużą zmianę społeczną, która będzie wspierana przez wszystkich dobrych ludzi na świecie”.
(Centrum Informacyjne Falun Dafa)