Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Chiny: 100 mln Chińczyków zerwało więzi z KPCH

Historyczne wydarzenie będące kamieniem milowym osiągniętym w Chinach, na pewno nie jest okazją do świętowania dla Komunistycznej Partii Chin.

W przeszłych latach, pokojowy ruch ciągle zyskiwał na sile i stopniowo wzrastał - ruch, który zachęca Chińczyków do zerwania wszelkich więzi z partią komunistyczną. W ubiegłym tygodniu, ruch osiągnął epokowy moment - 100 mln wypisanych osób.

"Posiadanie 100 mln chińskich obywateli, którzy zerwali więzi z Partią Komunistyczną Chin jest okazją do świętowania i kamieniem milowym w chińskiej historii", mówiła podczas konferencji prasowej Yi Rong, przewodnicząca Globalnego Centrum do Występowania z Partii Komunistycznej Chin z siedzibą w Nowym Jorku.

"To bardzo znaczące zarówno dla teraźniejszych i przyszłych Chin, jak również dla wkroczenia w przyszłości wolną od terroru narzucanego przez reżim komunistyczny", powiedziała Yi Rong.

W Chinach znany jako Tuidang, ruch pozwalający Chińczykom na wypisanie się z partii rozpoczął się w późnym 2004 roku, po opublikowaniu Dziewięciu Komentarzy na Temat Partii Komunistycznej przez globalną organizację medialną - The Epoch Times.

Dziewięć Komentarzy jest serią wydawniczą, która opisuje detale historii KPCh, praw człowieka i epizody terroru takie jak Rewolucja Kulturalna, Wielki Skok, Masakra na Placu Tiananmen i prześladowanie duchowej dyscypliny Falun Gong - tematy które są błędnie interpretowane lub ignorowane pod nieustającą cenzurą i propagandą komunistycznego reżimu.

Piąty komentarzy "O zmowie Jiang Zemina z Komunistyczną Partią Chin, by prześladować Falun Gong" opisuje w szczegółach motywy rozpoczęcia największych w czasach obecnych prześladowań wobec 100 milionów praktykujących Falun Gong, którzy stanowią największą spośród prześladowanych grup. Praktykujący Falun Gong są współczesnym i bardzo dobrze udokumentowanym przykładem na okrucieństwo i bestialstwo KPCh.

Publikacja rozprzestrzeniana do Chin poprzez fax, pocztę elektroniczną i tradycyjną, wywołała przeogromną falę listów do chińskiej edycji The Epoch Times od czytelników, którzy chcieli zerwać wszelkie więzi z KPCh i organizacjami powiązanymi jak Liga Młodzieży Komunistycznej i Młodzi Pionierzy.

Szacuje się że co najmniej 700 mln Chińczyków należy do przynajmniej jednej z powyższych trzech grup.

"Te 100 milionów ludzi obejmują wszystkie grupy społeczne, od najwyższych takich jak kadra wojskowa czy urzędnicy państwowi, aż do niższych jak wieśniacy i studenci, przenikając wszystkie klasy społeczne", dodała Yi.

Mieszkanka północno-wschodnich Chin z prowincji Liaoning Li Yumei wyrzekła się przynależności do Ligi Młodzieży i Młodych Pionierów 4 sierpnia:

"Po przeczytaniu Dziewięciu Komentarzy na Temat Partii Komunistycznej, to było jakbym obudziła się z iluzji", powiedziała Li w swoim oświadczeniu. "Podczas rządów trwających ponad sześćdziesiąt lat [KPCh] zawsze postrzegała ludzi jako niewolników, którzy mogą być wykorzystywani w każdym czasie i na wszystkie sposoby. Używała przebiegłych słów by zwabić nas podczas dzieciństwa do przyłączenia się do partyjnych organizacji takich jak Liga Młodzieżowa czy Młodzi Pionierzy - czegoś, do czego mam największy żal".

"By zerwać więzi z kłamstwami, praniem mózgu i kontrolą umysłową złowrogiej partii, w imię wolności i demokracji, dla ludzi którzy chcą mieć możliwość podejmowania własnych decyzji, chciałabym uroczyście odstąpić z Ligi Młodzieżowej i Młodych Pionierów".

Li Dayong, dyrektor wykonawczy Globalnego Centrum do Występowania z Partii Komunistycznej Chin powiedział że takie oświadczenia są częścią "wojny pomiędzy dobrem i złem".

Senat Stanów Zjednoczonych podjął przewodnią rolę poprzez uchwalenie ponadpartyjnej rezolucji uznającej ruch Tuidang. Li powiedział że rezolucja reprezentuje poparcie międzynarodowej społeczności dla ruchu Tuidang.

Podczas gdy Tuidang bezwarunkowo wspiera przemianę w Chinach, nie oferuje w zamian politycznej recepty i jest rozumiany zarówno przez działaczy czy uczestników w niego zaangażowanych, jako duchowe i etyczne przebudzenie niż polityczna rewolucja.

Sam ruch nie jest zwolennikiem obalenia Komunistycznej Partii Chin, a raczej wzywa Chińczyków do podjęcia świadomej separacji pomiędzy przyszłością Chin a KPCh. Chińczycy, którzy mieli odwagę odeprzeć kłamstwa i przemoc wrodzone w rządy KPCh są często chętni do pomocy przy rozpowszechnianiu informacji o Tuidang, nawet w obliczu niebezpieczeństwa narzucanego przez reżim.

"Myślę że te 100 milionów ludzi, którzy już wypisali się z KPCh wytworzą efekt kuli śnieżnej", powiedziała Yi. "Myślę że w niedalekiej przyszłości, Chiny ujrzą bardzo dużą zmianę społeczną, która będzie wspierana przez wszystkich dobrych ludzi na świecie".

(Centrum Informacyjne Falun Dafa)

Zostałeś zapisany pomyślnie do naszego newslettera
Uzupełnij puste pole!
Podany adres email jest już na liście.
  • Parlamentarny zespół ochrony chrześcijan w świecie

    Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowią niepolityczną grupę, zainteresowaną problematyką prześladowań chrześcijan na świecie. Celem powołania Zespołu jest bieżące monitorowanie sytuacji prześladowanych chrześcijan na świecie oraz - w miarę możliwości - przeciwdziałanie temu zjawisku.

    Kid

Dane kontaktowe

Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Sekcja Polska
ul. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa
tel./fax.: +48 22 845 17 09
email: info@pkwp.org
godziny otwarcia: 8.00 - 16.00 od pn. do pt.

Biuro Regionalne w Krakowie
ul. Stradomska 6, 31-058 Kraków
tel.: +48 512 194 534
email: biuro.krakow@pkwp.org
godziny otwarcia:
9.00 - 17.00 od pn. do pt.

Biuro Regionalne w Poznaniu
ul. Szewska 18, 61-760 Poznań
tel.: +48 61 881 88 19
email: biuro.poznan@pkwp.org
godziny otwarcia: 9.00 - 17.00 od pn. do pt.

Konta złotówkowe:
ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Konta walutowe:
Euro EUR
PL 47 1050 1025 1000 0023 4085 9988
SWIFT: INGBPLPW

Dolary USD
PL 25 1050 1025 1000 0090 7713 6449
SWIFT: INGBPLPW

Nr konta dla zamówień:
ING Bank Śląski o/Warszawa
81 1050 1025 1000 0090 6233 6830

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Partnerzy:

Code & Design: REBORN

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW