Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Caritas i PKWP

Caritas i Pomoc Kościołowi w Potrzebie8 listopada w Warszawie w siedzibie Caritas Polska miała miejsce konferencja prasowa inaugurująca projekt: „Polska dla świata”. W konferencji udział wzięli Dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki, Dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) – ks. prof. Waldemar Cisło oraz Piotr Rubik – autor oratorium „Z powodu Mojego Imienia”. Gościem specjalnym był Bashar – student z Aleppo, który przedstawił trudną sytuację dzieci i młodzieży w Syrii. O tym, jak wygląda realizacja programów pomocowych Caritas Polska w Aleppo opowiedział ks. Marcin Schmidt.

„Poprzez projekt Polska dla świata pokazujemy, iż polskie społeczeństwo jest wrażliwe na trudną sytuację osób zmagających się z traumą wojny. Szczególnie chcemy pochylić się nad naszymi Braćmi i Siostrami z Bliskiego Wschodu – czego wyrazem będzie obchodzony już w najbliższą niedzielę kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” – powiedział ks. W. Cisło. Organizatorami akcji są Caritas Polska oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą ATMA jako producentem wykonawczym.

W ramach tego projektu odbędzie się trasa koncertowa Piotra Rubika, podczas której w wielu polskich miastach wybrzmi oratorium „Z powodu Mojego Imienia” z tekstami Zbigniewa Książka.

Szacowane wsparcie projektu to pomoc dla ponad 1500 syryjskim dzieciom z Homs, które czekają na Pokój - a on oznacza dla nich: dom, szkołę, pasje – czyli normalne życie . Każdy może przyczynić się do spełnienia syryjskich marzeń poprzez uczestnictwo w tym koncercie.

Aby włączyć się w program wystarczy wybrać jedną z form pomocy: SMS o treści SYRIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł + VAT), przelew na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SYRIA lub zakup charytatywnej cegiełki-biletu na koncerty w ramach trasy Piotra Rubika.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW