Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Być głosem tych, których się ucisza

Ich odwaga i determinacja są dla nas żywym dowodem na działanie Chrystusa we wspólnocie Kościoła. Współcześni męczennicy.

W ubiegłym roku w kościele św. Franciszka Ksawerego w Owo w Nigerii podczas niedzieli Zesłania Ducha Świętego z rąk oprawców zginęło kilkudziesięciu chrześcijan. To wielki dramat. O tym media wspomniały. Natomiast jak wynika z naszego raportu „Prześladowani i zapomniani 2020-2022” w badanym okresie w Nigerii zabito ponad 7600 chrześcijan. Nie było tygodnia, w czasie którego ktoś nie zginął. O tym świat milczy.

Być głosem tych, których się ucisza

Jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie dbamy o to, aby mówić o prześladowaniach chrześcijan. Fakt, że żyją oni wiele tysięcy kilometrów od nas, nie przekreśla naszego braterstwa. Kiedy czytamy relacje jakie do nas napływają, dostrzegamy, że za każdym tekstem i artykułem stoi człowiek, jako indywidualna historia. Nie chcemy pozwolić, aby te historie zginęły w medialnym szumie. Nie tylko pomagamy chrześcijanom, którzy w różnych zakątkach świata cierpią, ale także niesiemy opowieść o nich wszędzie tam, gdzie tylko to możliwe. Z tego powodu opowiedzieliśmy ostatnio o naszej pracy i prowadzonych przez nas projektach podczas wizyty krakowskiego biura PKWP w grupie charytatywnej „Szpunt” działającej w Duszpasterstwie Akademickim BECZKA. Grupa ta zajmuje się pomocą osobom potrzebującym, starszym i samotnym.

Zachęcamy aby zaprosić nas do szkoły, duszpasterstwa, bądź innych placówek, żebyśmy mogli podzielić się tym, jak żyją prześladowani chrześcijanie na świecie.

Kontakt:

Mail: biuro.krakow@pkwp.org
Tel: 512 194 534

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW