Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Bp Stephen Antony Pillai o sytuacji w Indiach

Indie- Okoliczności są trudne dla chrześcijan w naszej diecezji - często spotykamy się z ograniczeniami w praktykowaniu naszej wiary - wyjaśnił bp Stephen Antony Pillai.

67-letni biskup diecezji Tuticorin w południowych Indiach wraz z 53. innymi biskupami indyjskimi niedawno spotkał się z papieżem Franciszkiem. Po tej wizycie odwiedził międzynarodową siedzibę Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

W opinii hierarchy, indyjski rząd pracuje nad przekształceniem kraju w takim sposób, aby był tylko jeden język i jeden zestaw zasad. Jest to niemal niemożliwe przedsięwzięcie, ponieważ Indie to państwo heterogeniczne, parlamentarna republika federalna podzielona na 29 stanów i 7 terytoriów. Jest drugim najbardziej zaludnionym krajem na świecie (1,37 mld mieszkańców). Niektóre prognozy przewidują nawet, że Indie mogą w przyszłym roku wyprzedzić w tej statystyce Chiny. Sytuacja w kraju pogorszyła się po tegorocznych wyborach parlamentarnych, które zwyciężyła partia nacjonalistyczna (Bharatiya Janata Party) premiera Narendry Modi.

- Nasza sytuacja w tej chwili nie jest zbyt dobra. Rząd podejmuje wiele pochopnych decyzji, co czyni sprawy nieprzewidywalnymi. Polityka przynosi korzyści tylko zamożnej części populacji. Biedni nie mają dosłownie nic - ubolewał bp Antony.

Duchowny uważa jednak, że istnieje cień nadziei, podbudowany wizytą u papieża Franciszka w Rzymie kapłan podkreślił: „nie zamierzamy rezygnować z walki o równość, sprawiedliwość i braterstwo”.

- Mamy nadzieję, że Hindusi i chrześcijanie wkrótce staną się wobec siebie bardziej tolerancyjni, a chęć użycia przemocy zmniejszy się w całym kraju. Jestem głęboko wdzięczny Pomocy Kościołowi w Potrzebie i wszystkim dobroczyńcom, którzy pomagają nam zaspokoić nasze potrzeby w wielu obszarach dot. duszpasterstwa, dziękujemy również wszystkim, którzy pamiętają o nas w modlitwie – zaznaczył bp diecezji Tuticorin - Stephen Antony Pillai.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW