Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Bp Mirosław Gucwa w Poznaniu i Kaliszu

W dniach od 28 do 29 lipca ks. bp Mirosław Gucwa, ordynariusz diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, będzie przebywał w Poznaniu i Kaliszu.

bp Gucwazdj. Papieskie Dzieła Misyjne

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspólnie z ks. bp. Mirosławem Gucwą realizuje projekty wspierające Republikę Środkowoafrykańską. Przed rokiem to na ten kraj zwracaliśmy szczególną uwagę w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W rozmowie telefonicznej z biskupem diecezji Bouar pojawił się pomysł, by kontynuować pomoc, m.in. poprzez przekazanie środków na zakup maszyn do szycia dla młodych mam kończących naukę w specjalnej szkole „Londo, mo luti” („Wstań i stój”).

„Na prośbę o pomoc jako pierwsza odpowiedziała Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu. Udało się ufundować 15 maszyn” – mówi Tomasz Zawal z biura PKWP w Poznaniu.

Maszyny zostały przekazane młodym mamom. To dla nich tzw. wyprawka edukacyjna, która po zakończonej nauce, pozwoli im utrzymać siebie i dzieci. Parafia Matki Bożej Pocieszenia znalazła się na trasie ks. bp. Mirosława Gucwy w trakcie jego pobytu w Poznaniu. Biskup diecezji Bouar odprawi tam Mszę św. oraz wygłosi homilię.

„Po Mszy św. ks. bp Mirosław Gucwa spotka się tam z darczyńcami” – dodaje Tomasz Zawal. Wcześniej, tego samego dnia, będzie rozmawiał z dziennikarzami mediów katolickich: Przewodnika Katolickiego i Radia Emaus.

W czwartek ks. biskup będzie przebywał w Kaliszu. PKWP wspólnie z diecezją i jej ordynariuszem ks. bp. Damianem Brylem kontynuuje zbiórkę środków dla młodych mam z Republiki Środkowoafrykańskiej. Specjalne pakiety edukacyjne mają wesprzeć te kobiety, które kontynuują 3-letnią naukę w szkole oraz te, które naukę niebawem ukończą. Więcej informacji o akcji pod linkiem: https://pkwp.org/newsy/pakiety_edukacyjne_dla_mlodych_mam_w_republice_srodkowo_afrykanskiej

Zbiórkę pieniędzy, jaką prowadzi diecezja kaliska, ks. bp Mirosław Gucwa podsumuje w trakcie Mszy św., sprawowanej wspólnie z ks. bp. Łukaszem Buzunem, w Sanktuarium św. Józefa. Początek Eucharystii o godz. 12.00. Ordynariusz diecezji Bouar wygłosi homilię. Wcześniej spotka się z Radiem Rodzina i Telewizją Dom Józefa.

„Chcemy, żeby wierni diecezji kaliskiej mieli możliwość kontaktu z księdzem biskupem; zobaczyli jego podziękowanie; przekonali się, że przekazujemy te środki i cała ta historia z prośbą o pomoc jest wiarygodna i dzieje się w niej wielkie dobro” – wskazuje Tomasz Zawal, który przygotowuje pobyt ks. bp. Mirosława Gucwy w Poznaniu i Kaliszu.

Ordynariusza diecezji Bouar będzie można zobaczyć w Telewizji Trwam. Ma być gościem programu „Polski punkt widzenia”. Emisja od poniedziałku do soboty o godz. 21.40.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW