Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Bangladesz: chrześcijanie proszą Pakistan o ułaskawienie dla Asi Bibi

Chcemy zwrócić uwagę rządu w Pakistanie, włączając w to ustawodawców, polityków, społeczeństwo obywatelskie i obywateli w tym kraju na powiązanie pomiędzy sprawą Asi Bibi i na to, co się stało z tymi dwoma politykami

Solidaryzujący się z Asią Bibi chrześcijanie w Bangladeszu zwrócili się do premiera Pakistanu, Nawaz Sharif, o udzielenie ułaskawienia skazanej na śmierć chrześcijance.

3 listopada bieżącego roku, Nirmol Rozario, naczelny sekretarz The Bangladesz Christian Association, BCA (Związek Chrześcijan w Bangladeszu), wysłał oficjalny list do premiera Pakistanu, w którym wyraził „głęboki niepokój” z powodu chrześcijanki, matki pięciorga dzieci, która otrzymała karę śmierci za bluźnierstwo.

Po kilku latach, spędzonych przez chrześcijankę w izolatce z powodów bezpieczeństwa, 16 października sąd wyższej instancji w Lahore podtrzymał karę śmierci, którą wydał sąd niższej instancji na Asię Bibi.

W 2011 roku islamscy ekstremiści zamordowali Salman’a Tasser’a, muzułmanina i gubernatora Punjab, i Shahbaz Bhatti, katolika i ministra ds. mniejszości religijnych w Pakistanie. Powodem morderstwa tych osób, było to, że obie ofiary broniły uwięzionej chrześcijanki.

„Chcemy zwrócić uwagę rządu w Pakistanie, włączając w to ustawodawców, polityków, społeczeństwo obywatelskie i obywateli w tym kraju na powiązanie pomiędzy sprawą Asi Bibi i na to, co się stało z tymi dwoma politykami”-napisał w liście do premiera Pakistanu pan Rozario dodając, że: „Obawiamy się, że te prawa o bluźnierstwie często są wykorzystywane przeciwko chrześcijanom i mniejszościom wyznaniowym w tym kraju”.

Chrześcijanie w Bangladeszu wzywają rząd Pakistanu do „zbadania tej kwestii z punktu widzenia praw człowieka i obrony godności człowieka, prosząc o ułaskawienie dla tej kobiety w celu ocalenia jej życia”- czytamy w dalszej części listu.

AsiaNews

Tł.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW