Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Arcybiskup z Mosulu: “Wzywamy ludzi sumienia na świecie, aby wywarli presję na bojówkarzy w celu powstrzymania destrukcji”

W dramatycznym apelu do międzynarodowej społeczności arcybiskupi Mosulu w Iraku proszą o więcej pomocy dla mniejszości w Iraku.

W ostatnim czasie podczas narastającej przemocą w różnych częściach kraju, kościelni hierarchowie powiedzieli: „My, arcybiskupi Mosulu, należący do różnych wyznań i zebrani w Erbil/Ankawah pod przewodnictwem jego świątobliwości Patriarchy Louis'a I Sako, jesteśmy zszokowani i przepełnieni cierpieniem i bólem wobec tego, co się stało niewinnym chrześcijanom w Mosulu z powodu wyznawanej przez nich religii. „To zbrodnia przeciwko ludzkości", jak powiedział Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, a także „haniebna plama, która nie może być tolerowana". Tymi słowami pan Nabil Alaraby, Sekretarz Generalny Ligii Arabskiej, nazwał sytuację w Mosulu, która jest zbrodnią i bezczelnym prześladowaniem, którą potępiamy".

W apelu przedstawionym międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej Pomoc Kościołowi w Potrzebie arcybiskupi powiedzieli, że domagają się od rządu w Iraku zapewnienia bezpieczeństwa chrześcijanom i innym mniejszościom religijnym, finansowego wsparcia dla wypędzonych rodzin, które straciły wszystko podczas ataków w Mosulu, a także sporządzenia listy wszystkich szkód, przez co można ubiegać się o rekompensatę. „Wzywamy ludzi sumienia w Iraku i na całym świecie do wywarcia presji na bojówkarzy, aby zatrzymać niszczenie kościołów i klasztorów, palenia chrześcijańskich manuskryptów i reliktów naszej chrześcijańskiej spuścizny, która jednocześnie jest bezcennym spadkiem Iraku i całego świata. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski o rzekomym porozumieniu pomiędzy bojówkarzami a duchownymi. To jest kłamstwo, ponieważ to, co się stało, jest totalną zbrodnią, która nie może być zaprzeczona i usprawiedliwiona" powiedzieli arcybiskupi w wywiadzie dla katolickiej organizacji charytatywnej Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

PKWP
Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW