Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Ani pokój, ani wojna: ALARMING EXODUS

Ani pokój, ani wojnaTo sytuacja w Syrii, która stała się nie do zniesienia. Każdy projekt odbudowy domów został zamrożony.

Brak podstawowych źródeł energii sprawił, że miesiące zimowe zagrażają życiu dzieci, osób starszych i wielu bezdomnych. Rosnąca wartość dolara w stosunku do lokalnej waluty bardzo mocno utrudnia codzienne życie ludzi, którzy są jak „uwięzieni” przez blokadę prostych potrzeb.

W ostatnim ogólnym zgromadzeniu chrześcijańskich rodzin tylko 4 pary miały mniej niż 50 lat. Starzenie się rodzin chrześcijańskich wzrosło w alarmującym tempie. Według ostatnich doniesień chrześcijanie w Syrii stracili od 50 do 77% swoich współwyznawców. W 2009 roku było to 4,7% populacji, ile jest dzisiaj? Jaka jest przyszłość dla tej małej owczarni? Stoją oni przed wielkim wyzwaniem, zarówno społecznym, jak i pastoralnym; starzejąca się mniejszość chrześcijańska stoi teraz w obliczu niepewnej egzystencji.

Papież Franciszek otworzył nowe perspektywy wspólnego życia i nadziei, podpisując historyczny dokument «Ludzkie braterstwo» wraz z Wielkim Imamem d'Al Azhar w dniu 4 lutego 2019.

Chociaż Kościół w Syrii to obecnie mniejszość religijna - bardzo osłabiona, opiera jednak całą swą siłę na krwi swoich męczenników. W ten sposób ta mała wspólnota staje się wzmocniona i zachęcona przez ogień Ducha i światło Ewangelii, by nadal strzec wiary Piotra i dalej, wspólnie kroczyć drogą do zbawienia.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW