Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Algieria: Władze w walce z Kościołem. Wzrost akcji antychrześcijańskich

25 maja br. sąd w Oranie (dystrykt Djamel) skazał na pięć lat więzienia chrześcijanina, Siagha Krimo, którego winą okazało się dzielenie się swoją wiarą z sąsiadem.

Siagh Krimo został skazany przez sąd na podstawie art. 144.2, który stwierdza, że "obrażanie proroka lub jakiegokolwiek innego posłańca Bożego, czy też dyskredytowanie credo lub zasad wiary islamu w piśmie, rysunku, mowie lub jakkolwiek inaczej" jest przestępstwem. Siagh Krimo został aresztowany 14 kwietnia br. wraz z inną chrześcijanką, Sofiane, która została zwolniona z więzienia. Sąsiad zeznał przed sądem, że był nakłaniany do zmiany wiary, a Krimo obrażał proroka Mahometa. Jest mężem i ojcem. Na wolności pozostawił żonę i dziewięciomiesięczne dziecko.

Od ostatnich tygodni obserwujemy atak na chrześcijan w Algierii. Islamskie władze Algierii przeprowadzają czystkę antychrześcijańską zamykając kościoły. 22 maja w prowincji Bejaia zamknięto siedem kościołów protestanckich, na podstawie rozporządzenia lokalnych władz 06-03, które daje prawo władzom odbierania pozwolenie na działalność religijną.

(ICC/EPA/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW