Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Afganistan: Poznawanie Chrystusa w strefie wojny

Kapelan armii brytyjskiej w Afganistanie: "Istnieje prawdziwy głód wiedzy dotyczącej religii katolickiej... Dziękuję PKWP za wsparcie dla naszych młodych żołnierzy, którzy służą swojemu krajowi w tak trudnych okolicznościach".

Młodzi żołnierze służący w Afganistanie mogą dowiedzieć się więcej o wierze katolickiej - dzięki międzynarodowej organizacji charytatywnej PKWP, która zobowiązała się do szerzenia Ewangelii. W odpowiedzi na wniosek kapelana armii brytyjskiej, ks. Davida Smitha, Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazała książki dotyczące wiary katolickiej oraz modlitewniki, aby w ten sposób pomóc w pracy duszpasterskiej 400 kapelanom pracującym wśród angielskich żołnierzy.

O. Smith, który służy w prowincji Helmand z II. Batalionem Pułku Mercian, opisał, jak po przybyciu do Afganistanu stwierdził, że wiele osób w siłach zbrojnych chciało dowiedzieć się więcej o swojej wierze. Kiedy skontaktował się z PKWP, organizacja ta przesłała mu modlitewniki i egzemplarze YouCat - nowego katechizmu Kościoła katolickiego przeznaczonego dla młodzieży.

Te materiały pozwalają kapelanom na prowadzenie szkółki katechetycznej w każdy piątek po różańcu i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przesłanej PKWP informacji, ks. Smith, który jest jedynym katolickim kapelanem w Camp Bastion - głównej bazie brytyjskich wojsk stacjonujących w prowincji Helmand w Afganistanie napisał: "Wśród żołnierzy istnieje prawdziwy głód wiedzy na temat wiary katolickiej. Wskazując, że większość żołnierzy brytyjskich pełniących służbę wojskową powraca do cywilnego życia przed 25 rokiem życia, powiedział:

"Wielu z tych młodych ludzi musiało przerwać swą katolicką edukację i opuścić szkoły katolickie idąc do wojska i stąd wielu z nich nie wie nawet czym jest Najświętszy Sakrament. Nic dziwnego, że tak wielu z nich jest oziębłych w praktykowaniu swej wiary. Postanowiłem więc spróbować coś z tym zrobić".

O. Smith napisał , że we wszystkich trzech rodzajach sił zbrojnych - siłach lądowych, powietrznych i morskich służą kapelanii katoliccy.

"Wszędzie adoruje się Najświętszy Sakrament, prowadzona jest katecheza oraz organizuje się pomoc i wsparcie dla naszych młodych ludzi, którzy ciężko pracują i służą krajowi. Najbardziej jest to widoczne w Afganistanie".

Kapelan odprawia Mszę św. codziennie, a w niedzielę trzy razy. Oprócz służenia katolickim żołnierzom, ks. Smith zapewnia opiekę duszpasterską wielu zagranicznym pracownikom cywilnym, którzy pracują na rzecz wojska. O. Smith wyraził wdzięczność PKWP za pomoc w jego pracy duszpasterskiej.

"Dziękuję PKWP za wsparcie dla naszych młodych żołnierzy, którzy służą swojemu krajowi w tak trudnych okolicznościach".

O. Smith jednocześnie poprosił przyjaciół i dobroczyńców PKWP o to, aby modlili się za kapelanów wojskowych i personel służący wojsku. (PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW