Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Afganistan: Chrześcijanin wypuszczony na wolność, ale dla bezpieczeństwa wydalony z kraju

International Christian Concern (ICC) powiadomiło, że Shoaib Assadullah, Afgańczyk, więziony od pięciu miesięcy i skazany na śmierć za konwersję z islamu na chrześcijaństwo, został zwolniony z więzienia pod koniec marca i wydalony z kraju dla własnego bezpieczeństwa.

Shoaib Assadullah został aresztowany 21 października 2010 r. w Mazar-e-Sharif za przekazanie Biblii człowiekowi, który następnie doniósł na niego lokalnym władzom. 11 marca ten więzień sumienia napisał z miejsca pobytu, że jest szykanowany, emocjonalnie torturowany, a fakt, że zostanie niesłusznie zabity jest straszna. W wyniku aktywnej międzynarodowej akcji dyplomatycznej i presji na władze afgańskie, chrześcijanin został uwolniony 30 marca.

14 kwietnia Assadullahowi zwrócono dokumenty, w tym paszport i pozwolono mu opuścić kraj. Miejsce jego pobytu oraz jego rodziny jest nieznane. To tylko jedno zwycięstwo, przed Afganistanem długa droga do normalności cywilizacyjnej, w której przestrzegałoby się podstawowych praw człowieka. W konstytucji tego kraju są zapisy odnoszące się wprost do prawa szariatu (art. 3 i art. 130), które jest dominujące, a które nie pozostawia miejsca na wolność religijną. „W więzieniach wciąż pozostaje wielu konwertytów skazanych na śmierć za zmianę religii i nadal trzeba prowadzić batalie o ich zwolnienie", powiedział Aldan Clay, odpowiedzialny za relacje ICC z Azją. Jak ukazuje jednak przypadek pana Shoaib Assadullaha prowadzenie tych batalii ma sens i walka o każde życie się zawsze opłaca. (ICC/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW