Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Adwentowe i Świąteczne książeczki modlitewne dla 2000 dzieci w Ekwadorze

Adwentowe i świąteczne książeczkiW Świętach Bożego Narodzenia nie chodzi o prezenty, ale przede wszystkim o celebrowanie narodzin Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela. I właśnie w tym celu, aby wzmocnić tę świadomość i wiarę dzieci i młodzieży, wikariat Zamora w południowo-wschodnim Ekwadorze rozdał młodym 2000 książeczek modlitewnych.

W Świętach Bożego Narodzenia nie chodzi o prezenty, ale przede wszystkim o celebrowanie narodzin Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela. Bóg przyszedł na ziemię pod postacią małego dziecka, aby poprowadzić nas ku zbawieniu. I właśnie w tym celu, aby wzmocnić tę świadomość i wiarę dzieci i młodzieży, wikariat Zamora w południowo-wschodnim Ekwadorze rozdał młodym 2000 książeczek modlitewnych, z modlitwami i czytaniami z Biblii odnoszącymi się do Adwentu i Bożego Narodzenia. Dzięki temu dzieci będą mogły mocniej przeżyć Adwent, czas oczekiwania, i przygotować się duchowo na obchody narodzin Chrystusa.

Adwentowe i świąteczne książeczkiChociaż ponad 85% Ekwadorczyków nazywa się katolikami, to ten latynoamerykański kraj mierzy się z tymi samymi problemami, co wiele innych krajów na całym świecie. Coraz częściej w imię tolerancji religijnej, symbole i przesłania religijne są wypierane z życia publicznego. Dotyczy to głównie szkół, w tym nawet szkół prowadzonych przez Kościół, które zmuszane są do “chodzenia na palcach” wokół uczniów innych wyznań, tak, aby nie mogli oni oskarżyć szkoły i nauczycieli o próby “narzucenia” im wiary katolickiej.

Dlatego tak ważne jest dla Kościoła, aby wzmocnić katolickie dzieci w ich osobistej wierze. Te małe książeczki świąteczne takie właśnie mają zadanie: sprawić, aby miłość Boża mogła rosnąć w sercach dzieci. Wówczas będą mogły przyjść w Święta do żłobka i adorować nowonarodzonego Mesjasza razem z pastuszkami i Mędrcami ze Wschodu i przynieść Dzieciątku swoją miłość.

PKWP wspiera ten ekwadorski projekt kwotą 3 630,00 euro, aby 2 000 dzieci mogły otrzymać książeczki modlitewne, z nadzieją, że ich treści będą towarzyszyły im przez całe życie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW