Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

99. rocznica urodzin Karola Wojtyły

Jan Paweł IIW Wadowicach 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Dziś obchodzimy 99. rocznicę urodzin Papieża Polaka.

Na Stolicę Piotrową Karol Wojtyła został powołany 6 października 1978 r. Jego pontyfikat obfitował w podróże apostolskie. Papież odwiedził 129 krajów podczas 104 podróży zagranicznych.

Jan Paweł II odszedł do domu Ojca 2 kwietnia 2005 r. Już sześć lat później - 1 maja 2011 r. został beatyfikowany, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizowany.

Dziś przypominamy słowa świętego Papieża Jana Pawła II, które towarzyszą nam każdego dnia.

"Cierpienie jest w świecie również po to, żeby wyzwolić w nas miłość, ów hojny i bezinteresowny dar z własnego "ja" na rzecz tych, których dotyka cierpienie". Słowa te zawarte są w liście apostolskim Salvifici Doloris z 1984 r.

O cierpieniu Papież mówił również podczas wizyty w szpitalu dziecięcym w Olsztynie (1999 r.).

"Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje".

Jan Paweł II przyjaźnił się z założycielem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – o. Werenfriedem van Straatenem.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW