Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

5 mln euro wsparcia od stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie

W odpowiedzi na COVID-19 stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) przeznacza 5 mln euro na wsparcie dla księży i sióstr zakonnych, służących najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo społecznościom.

5 mln euro wsparcia od stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w PotrzebieFilipiny - zakonnice z diecezji San Jose w Nueva Ecija przepakowują artykuły przeznaczone na pomoc dla mieszkańców objętych kwarantanną.

W obliczu coraz większych trudności, przed jakimi stanęły wszystkie wspólnoty na świecie, inicjatywa ta pomoże osobom duchownym, które straciły podstawowe środki do życia, nadal pełnić swoje duchowe i społeczne posługi: sprawowanie sakramentów, nauczanie wiary, opieka nad chorymi i starszymi, pomoc ubogim i odwiedzanie więźniów. Wsparcie finansowe PKWP obejmie szeroki zakres działań w krajach Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej i Wschodniej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki.

- Wraz z rosnącą falą ludzkiego cierpienia związanego z COVID-19 na całym świecie, rośnie zapotrzebowanie na opiekę społeczną i duchową - powiedział Thomas Heine-Geldern, Prezydent Wykonawczy PKWP. I dodał: „Pragniemy, aby ta pomoc, możliwa dzięki naszym ofiarodawcom, odciążyła tych odważnych zakonników i siostry zakonne, którzy stoją na pierwszej linii frontu, niosąc miłość i współczucie Boga naszym cierpiącym braciom i siostrom. Światło i nadzieja Pana są teraz potrzebne ludziom bardziej niż kiedykolwiek.”

Podczas gdy cały świat walczy ze spustoszeniami pandemii, niezliczone społeczności w krajach rozwijających się - i tak już zubożałe i o ograniczonych środkach - są szczególnie narażone w tym kryzysie; często są one zależne od lokalnego Kościoła w zakresie pomocy społecznej, w tym opieki zdrowotnej.

- Jesteśmy zjednoczeni w modlitwie zarówno z dzielnymi i oddanymi kapłanami i zakonnicami, którzy dają z siebie wszystko, aby służyć najbardziej bezbronnym wspólnotom na świecie, jak i ze wszystkimi, którzy cierpią” - kontynuuje Heine-Geldern. Dalej mówi: „Jest to kropla w morzu tego, co jest i będzie potrzebne, ale Kościół odgrywa szczególnie ważną rolę duchową i duszpasterską w codziennym życiu najbiedniejszych wspólnot chrześcijańskich na świecie i musimy pomóc wzmocnić sieć bezpieczeństwa, którą on zapewnia. Jestem bardzo wdzięczny naszym darczyńcom, którzy często, mimo własnego bólu i trudności, przychodzą z pomocą innym wiernym. To piękny gest, który pomaga podtrzymać żywą wiarę.”

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW