Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

21 czerwca PKWP zaprasza wszystkich do modlitwy za ks. Mourada oraz za Syryjczyków

Był bardzo szanowani, nawet przez imamów i szejków. W klasztorze Mar Elias, gdzie mieszkał, dał schronienie ponad 50 rodzinom muzułmańskim z ponad 100 dzieciom.

"Z całego serca dziękujemy dobroczyńcom Pomocy Kościołowi w Potrzebie za solidarność, jaką okazali cierpiącym Syryjczykom i wszystkim ludziom mieszkającym w tym regionie . Błagamy o dalszą modlitwę za nas”.

Był to jeden z ostatnich komunikatów wysyłanych do PKWP przez katolickiego księdza Jacquesa Mourada, który został uprowadzony w Qaryatayn w Syrii w 21 maja br. Papieskie stowarzyszenie PKWP wspierało działania tego kapłana i zakonnika od 2004 roku, a szczególnie od początku syryjskiego kryzysu w 2011 roku.

Teraz - w dniu 21 czerwca, dokładnie miesiąc od dnia, w którym został porwany - PKWP zaprasza wszystkich do modlitwy za ks. Mourada i za wszystkich Syryjczyków. W 21 biurach krajowych PKWP uruchamiamy międzynarodową kampanię, za pośrednictwem mediów i mediów społecznościowych,: # PrayingForFatherMourad.

Wspólnota monastyczna w Deir Mar Musa założona w Syrii, na północ od Damaszku, przez włoskiego księdza Paolo Dall'Oglio, powitała tę inicjatywę PKWP z radością. "Wasze modlitwy są bardzo ważne nie tylko dla chrześcijan w Syrii, ale także dla wielu, wielu muzułmanów, którzy faktycznie są pierwszymi ofiarami fundamentalizmu. Pod względem liczby ofiar śmiertelnych, to oni cierpią najbardziej z rąk swoich współwyznawców ". powiedział o. Dżihad Youssef przedstawicielowi PKWP.

Ojciec Youssef, który jest również mnichem z klasztoru Deir Mar Musa, przypomniał, jak na terenie Qaryatayn ks. Murad stał się punktem odniesienia nie tylko dla chrześcijan, ale także dla społeczności islamskiej w tej okolicy. "Był bardzo szanowani, nawet przez imamów i szejków. W klasztorze Mar Elias, gdzie mieszkał, dał schronienie ponad 50 rodzinom muzułmańskim z ponad 100 dzieciom". Ksiądz Murad pomagał również rodzinom w odbudowiu zniszczonych domów i dawał im żywność oraz leki z dostaw organizowanych przez PKWP.

Odpowiedzialny za pomoc na Bliskim Wschodzie w organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. Andrzej Halemba, powiedział: "Ks. Jacques zawsze pomagał wszystkim ludziom, zarówno chrześcijanom jak i muzułmanom. Pomagał wszystkim, i nigdy nie stał z boku. Dlaczego taki człowiek został uprowadzony? Widzimy, jak po raz kolejny wojna niszczy najlepszych ludzi. Ks. Jacques jest duchowym przywódcą chrześcijan i muzułmanów. Ludzie z obu religii patrzą na niego i mu ufają ".

Sam ks. Mourad wcześniej pisał do PKWP "Nasza praca w imieniu muzułmanów jest prostym wyrażeniem Kościoła, który jest wezwany do pomocy wszystkim ludziom - czy to biednym czy chorym, przestępcom, grzesznikom i prześladowanym".

Wraz z ks. Mouradem został porwany jego świecki współpracownik, Boutros Hanna Dekermenjian, armeński chrześcijanin, lat 38, który próbował zapobiec porwaniu. Jak mów o. Youssef , nie ma w chwili obecnej żadnych wiadomości o losie dwóch zakładników lub o tożsamości porywaczy. Ojciec Youssef zaprosił nas wszystkich do zjednoczenia się we wspólnej modlitwie, ponieważ uważa obecną sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie jako prawdziwą próbę wiary. Jeśli naprawdę kochamy Chrystusa Ukrzyżowanego, to wówczas będziemy gotowi ofiarować siebie dla innych.

PKWP

Tłum. W. Kanpik
syria

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW