Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

14. rocznica otwarcia biura PKWP

Uroczyste otwarcie polskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie miało miejsce 30 stycznia 2006 r. w Warszawie.

Otwarcie biura PKWP w Polsce

To już 14 lat naszej wspólnej pracy na rzecz potrzebujących.

W tym dla nas ważnym dniu, chcemy podkreślić tych, bez których Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie nie zaistniałoby w Polsce.

Ks. inf. dr Rudolf Brom - pierwszy prezydent Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, który od samego początku starał się na wszystkich szczeblach pomóc tym, którzy są prześladowani.

O otwarcie pierwszego biura w Warszawie zabiegał ks. inf. dr Kazimierz Piwowarski - dziś emerytowany Dyrektor Wydziału Europa Wschodnia „Kirche in Not".

Otwarcie biura PKWP w Polsce

Duchowny w 2019 r. został odznaczony złotym medalem w dowód uznania za wspieranie, współpracę i działanie na rzecz rozwoju Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie jest: pojednanie i solidarność na świecie. Po II wojnie światowej ojciec Werenfried van Straaten wykazał się determinacją w realizowaniu z pozoru niemożliwego dzieła wybaczania i solidarności. Jego wiara w ludzi wyraziła się w spektakularnej akcji humanitarnej niesienia pomocy egzystencjalnej dla Niemców jaką przeprowadził w 1947 roku z sukcesem w Belgii i Holandii.

Otwarcie biura PKWP w Polsce

Dzięki determinacji naszego założyciela, od 2006 r. jesteśmy w Polsce i możemy kontynuować to niezwykłe dzieło.

Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia i za to, że jesteście z nami.

Otwarcie biura PKWP w Polsce

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW